Lisowski vítězí na Slovakiaringu

Po napínavé bitvě předjel v předposledním kole 2.závodu VW Castrol Cupu  na Slovakiaringu Mateusz Lisowski vedoucího Jakuba Litvina a dojel si tak pro

Posádka Jedlinski-Lisowski dominovala vytrvalostnímu závodu
Mateusz Lisowski vyhrál i druhý závod GT
Mateusz Lisowski diktoval tempo v závodě GT

Po napínavé bitvě předjel v předposledním kole 2.závodu VW Castrol Cupu  na Slovakiaringu Mateusz Lisowski vedoucího Jakuba Litvina a dojel si tak pro druhé víkendové vítězství. Bodový příděl ze slovenského okruhu, kde Golfy startovaly v rámci WTCC a ETCC mu zajistil i průběžné vedení v tomto velmi atraktivním seriálu.

Dařilo se také našim jezdcům. V pátek všechny překvapil Slovák Patrik Nemec vítězstvím ve volném tréninku.  Sobotní závod ovlivnil špatný start Patrika i Tikiho a z konce 26členného pole se postupně prokousali na 10. resp. 12.místo.  V neděli, před 30tis. návštěvou diváků a před kamerami Eurosportu , oba bojovali v čelní skupině. Patrik v půli závodu dokonce figuroval na 4.pozici a sváděl souboje s pozdějším vítězem Lisowskim. Tiki Ivoševič zajel výborně  druhou půlku závodu a postupně předjel Slomiana/PL/, Ramireze/Mex/, Wirkijowského/D/ a Mendeze/Mex/.  V posledním kole pak vybrzdil Rakušana Bergera a to znamenalo 8.místo hned za Patrikem Nemcem / ten si připsal nejrychlejší kolo závodu/.

V hodnocení po čtyřech odjetých závodech vede Lisowski před Kisielem, Litvinem a švédem Martenem. Nemec je 9. a Tiki Ivoševič  postoupil na 11.místo .

Dalším podnikem bude víkend Superstar Serie 18.-19.5. na autodromu v Brně. Tam by měl ve voze VIP startovat taky Michael Vorba.

Více info: http://volkswagencastrolcup.pl/

J.Lipina

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0