Lisowski vyhrál Volkswagen Castrol Cup 2013

Lisowski vyhrál Volkswagen Castrol Cup 2013

O víkendu zavítal VWCC na polský okruh v Poznani, kde dvojzávodem ukončil velmi povedenou letošní sezonu. Třináctý závod rozhodl o konečných výsledcíc

Posádka Jedlinski-Lisowski dominovala vytrvalostnímu závodu
Mateusz Lisowski diktoval tempo v závodě GT
Mateusz Lisowski vyhrál i druhý závod GT

O víkendu zavítal VWCC na polský okruh v Poznani, kde dvojzávodem ukončil velmi povedenou letošní sezonu. Třináctý závod rozhodl o konečných výsledcích Volkswagen Castrol poháru 2013 . Díky vítězství v prvním sobotním závodě je Mateusz Lisowski tím, který je vítězem celé série. Robertas Kupcikas byl druhý a  Maciej Steinhof obsadil nejnižší místo na stupních vítězů .

Po získání pole position v kvalifikaci Mateusz Lisowski začal po startu 23 -letý pilot udávat tempo a vedl od začátku až do konce . Velmi dobrý výkon podal litevec Robertas Kupciakas , který předjel objev sezony 16letého  Pawla Krezeloka v rané fázi závodu . Mladík z Szczecina pak svedl velký boj s Maciejem Steinhofofem.
V třetím kole po havárii Martina Wirkijowského vyjel na trať safety car .   Velmi dobré tempo nabral Jan Kisiel , který byl až 10. v kvalifikaci , ale dokončil závod na páté pozici . Výborně si vedl i jediný český zástupce v seriálu Tiki Ivoševič. Po podařeném startu se propracoval až na 10tou pozici v cíli.

Odpolední 14-ctý závod se nesl ve znamení souboje o druhou příčku v celkové klasifikaci. Díky prvnímu vítězství v sezoně ji nakonec / a tím i šek na 20tis. Euro/ získal Jakub Litwin , v těsném kontaktu za ním dojeli švédský rychlík Marcus Fluch a M.Steinhof. Tiki  dokončil závod na 9 pozici za argentinským talentem Arriolou / startoval na základě výměnného programu jezdců VW /. V celkové klasifikaci Tiki obsadil 11.místo  /26jezdců/.

Večer proběhl ceremoniál vyhlášení letošních výsledků VWCC. Za účasti evropských představitelů VW a Castrolu převzali všichni jezdci řadu cen. Tu nejvyšší  – nový VW Golf a šek na 30.000 Euro – M. Lisowski.

PR VW Castrol Cup

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar

    Celkem suverénní jízda start-cíl od Lisowskiho. Gratulace k hlavní ceně, kdo by nechtěl vyhrát nový Golf, tichá závist 🙂

  • DISQUS: 0