Lloyd vede po úvodním podniku TCR Malajsie šampionát

Lloyd vede po úvodním podniku TCR Malajsie šampionát

Jezdec slovenské stáje Brutal Fish Daniel Lloyd se po úvodním podniku letošní sezony zimního šampionátu TCR Malajsie v Sepangu nachází na čele p

Velká cena Slovenska má perfektní atmosféru, říká favorit na vítězství Martin Ryba
Lloyd vybojoval pro Brutal Fish druhé vítězství
Brutal Fish potkalo v neděli vystřízlivění

Jezdec slovenské stáje Brutal Fish Daniel Lloyd se po úvodním podniku letošní sezony zimního šampionátu TCR Malajsie v Sepangu nachází na čele průběžného pořadí.

Stáj Brutal Fish zažila během tohoto víkendu v Sepangu úspěšný vstup do letošního ročníku zimní série TCR Malajsie. Jejímu jezdci Danielu Lloydovi se totiž podařilo v obou dvou víkendových závodech vystoupit na stupně vítězů, když pokaždé dorazil do cíle na druhé příčce.

Ještě větší radost než dva stříbrné úspěchy ale musí slovenským barvám dělat pohled na stav průběžného pořadí šampionátu. Tomu totiž britský závodník díky předvedené konzistenci vévodí se ziskem 40 bodů, který kromě 36 bodů ze závodů sestává i ze čtyřbodové odměny za druhý nejrychlejší kvalifikační čas.

Náskok rodáka z Huddersfieldu ale činí pouhé čtyři body na druhého Lucu Engstlera (36 bodů). Úřadující šampion sice po startu z pole position suverénně ovládl první závod, v tom druhém jej ovšem na konci potkaly potíže a musel se tak spokojit pouze se sedmou příčkou.

Nejlepší trojici kompletuje Gilbert Ang se 33 body. Domácí závodník si z prvního podniku nového ročníku odnesl dva pomyslné bronzové kovy. Vítěz druhého závodu Nico Gruber se poté, co cíl úvodní jízdy nespatřil, nachází s 25 body na čtvrté příčce.

Průběžné pořadí šampionátu jezdců po úvodním podniku letošní sezony TCR Malajsie.
foto: TCR Malaysia/Facebook

V týmovém hodnocení již má ale Brutal Fish vzhledem k závodění s jedním vozem situaci o něco složitější a proto týmu patří se 40 body třetí příčka. Jeho náskok na čtvrtý a zároveň poslední Teamwork Huff Motorsport (18 bodů) činí 22 bodů.

Před partou Martina Ryby se nachází vedoucí Hyundai Team Engstler (81 bodů) a druhý Viper Nizza Racing (68 bodů). Tyto týmy ovšem nasadily v úvodním podniku tři závodníky.

Druhý podnik sezony se v Sepangu uskuteční 14.-16. února v rámci doprovodného programu třetího závodu Asian Le Mans Series, kde zase účinkuje ARC Bratislava. Slovenští fanoušci se tedy během tohoto víkendu rozhodně nebudou nudit.

titulní fotografie: Brutal Fish Racing Team/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0