Lloyd vybojoval pro Brutal Fish druhé vítězství

Lloyd vybojoval pro Brutal Fish druhé vítězství

Danu Lloydovi se ve druhém barcelonském závodě podařilo získat další triumf pro slovenskou stáj Brutal Fish. Maťo Homola bohužel nezažil během pře

Tečku za sezónou 2014 udělají testy v Barcelóně a ve Valencii
Ptáček zakončil barcelonský víkend druhým místem
Richard Gonda štartuje počas víkendu F1. V Barcelone ho čaká premiéra v GP3

Danu Lloydovi se ve druhém barcelonském závodě podařilo získat další triumf pro slovenskou stáj Brutal Fish.

Maťo Homola bohužel nezažil během předposledního podniku letošní sezony TCR Europe v Barceloně zrovna jeden z těch nejvydařenějších víkendů. Jezdci stáje Target Competition se totiž podařilo rozšířit své konto pouze o pět bodů, které si připsal za 13. pozici v úvodním závodě.

I přesto ale měli naši východní sousedé v Katalánsku důvod k radosti. Postaral se jim o něj totiž závodník stáje Brutal Fish Dan Lloyd.

V sobotní kvalifikaci se Brit umístil na 10. příčce. Vstup do úvodního závodu ovšem v jeho podání neproběhl příliš zdařile a z konce první desítky byl odsunut na 12. místo.

Se svými soupeři se ovšem dokázal udržet v kontaktu díky výjezdu zpomalovacího vozu. Ten se ředitelství závodu rozhodlo na trať vyslat poté, co nejprve již na startovní rovince kolidovali Abdulla Ali Al-Khelaifi s Jevgenijem Leonovem a dále také kvůli incidentu za šestou zatáčkou. Do něho byli zapojeni Viktor Davidovski s Ollim Kangasem a pro druhého jmenovaného po něm závod skončil.

Po restartu ovšem začal Dan postupovat vzhůru. Jeho vzestup započal penalizacemi soupeřů, neboť za prohřešky během startovní procedury obdrželi trest v podobě průjezdu boxy Teddy a Jimmy Clairetové. Druhý jmenovaný z francouzské bratrské dvojice se navíc ještě předtím s Lukou Engstlerem a německý závodník později na následky toho střetu odstoupil.

Lloyd tak najednou figuroval na deváté příčce a na ní se dokázal udržet až do cíle. V konečné klasifikaci úvodního závodu víkendu se ovšem jeho jméno vyskytuje nakonec na osmém místě. Proti pravidlům se totiž provinil také původně druhý Josh Files, který na startu stál mimo svůj slot. Byla mu proto udělena třicetisekundová penalizace, po níž se propadl až na 21. příčku.

Z vítězství se radoval Andreas Bäckman. I Švédovi pomohla na nejvyšší stupeň penalizace, když byl pěti sekundami za špatné stání na startovním roštu potrestán původní vítěz Julien Briché a spadl tak na druhou příčku. Třetí pozici obsadil Santiago Urrutia.

View this post on Instagram

Julien Briché 1️⃣: “It wasn‘t as easy as it could seem. Before the race and in the first laps, there was some uncertainty with regard to the track conditions, as the surface was drying but still very damp. Still, my start was good. Then, there was the safety-car period, and you never know how this will affect the car, but the restart was good and eventually I could pull away a bit and build enough gap. It‘s nice to take a fourth win this season, but I don‘t think the situation for me will change a lot in the standings, I don‘t think I can really stay in contention for the title fight given the points gap.“ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Andreas Bäckman 2️⃣: “I am happy with the result and the with how the car was working, the team has ben doing an excellent job. My start was not perfect, then I outbraked myself a bit at the first corner. The track was still very humid and it was difficult to judge. I found myself in third and from then on I tried to keep the pace and see how things could develop. I had good speed but not enough to pass the guys in front, so I am happy with the result.“ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ Santiago Urrutia 3️⃣: “A podium finish is a good result, I am happy with it. My start wasn‘t great, so it was difficult to recover, but I could retrieve my P4. Not much happened after the restart of the race. We had opted for very little aerodynamic drag to be faster on the straights but it didn‘t bring the expected results. Still, we bag some heavy points and this is positive.“ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ #TCReurope #TCRseries

A post shared by TCR Europe (@tcreurope) on

Před druhým víkendovým kláním ale mohly být Lloydovy vyhlídky ještě lepší. Desátý čas z kvalifikace totiž znamenal pro nedělní jízdu pole position.

V závodě jsme pak byli svědky mimo jiné odložení startu, který zavinil svou havárií již na začátku zaváděcího kola Abdulla Ali Al-Khelaifi, nebo opět výjezdu safety caru. Ten se znovu objevil na trati již po prvním kole poté, co své vozy odstavili na trati Gilles Colombani a Gustavo Moura.

Se všemi těmito potížemi se ale 27letý rodák z Huddersfieldu dokázal vypořádat a po triumfu v úvodním závodě na Oscherslebenu získal pro sebe i tým Brutal Fish druhé prvenství v TCR Europe. Na druhém místě dojel Gilles Magnus a třetí skončil Julien Briché.

Zatímco Lloyd dokázal na týmový účet přispět 55 body, Britův týmový kolega a zároveň šéf Martin Ryba si bohužel připsal nulu. Zatímco v prvním závodě se slovenský jezdec umístil na 18. příčce, v tom druhém byl klasifikován jako 22.

Sezona vyvrcholí 12.-13. října na italské Monze.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0