Lloyd vybojoval pro Brutal Fish pódium

Lloyd vybojoval pro Brutal Fish pódium

Danielu Lloydovi se podařilo v úvodním závodě TCR Europe na Red Bull Ringu získat pro slovenskou stáj Brutal Fish pódiové umístění, když dorazil

Lloyd v sobotu po penalizacích zvítězil
Do TCR Middle East vstupuje další slovenský závodník
Víkendový přehled: Hojné zastoupení v Rakousku a další česká účast

Danielu Lloydovi se podařilo v úvodním závodě TCR Europe na Red Bull Ringu získat pro slovenskou stáj Brutal Fish pódiové umístění, když dorazil do cíle jako třetí.

Čtvrtým podnikem pokračuje tento víkend letošní sezona šampionátu TCR Europe, který tentokrát zavítal na rakouský Red Bull Ring.

Již od pátečních volných tréninků se zdálo, že by v Rakousku mohla zažít úspěšný víkend slovenská stáj Brutal Fish. Byl to totiž její závodník Daniel Lloyd, jemuž se podařilo obě tréninkové jízdy opanovat.

Britský jezdec se poté navíc neztratil ani v sobotní kvalifikaci, v níž se mu podařilo zaznamenat pátý nejrychlejší čas a zajistil si tak pro úvodní klání víkendu start ze třetí řady.

Solidní tempo si loňský šampion TCR UK dokázal přenést také do závodu, kde se po vydařených úvodních metrech posunul na příčku čtvrtou.

Na prvním nepódiovém umístění pak Lloyd figuroval po většinu závodu, o což se postrala mimo jiné také fáze safety caru.

Ten se na trať vydal po hromadném incidentu v zatáčce Remus z úvodu, který si vyžádal hned šest obětí – Teddyho Claireta, Auréliena Comteho, Jessicu Bäckman, Viktora Davidovského, Santiaga Urrutiu a bohužel také druhého jezdce slovenského týmu Martina Rybu.

Zelené vlajky poté na Red Bull Ringu zavlály znovu až zhruba pět a půl minuty před koncem. Po restartu se Lloyd držel těsně za třetím Nelsonem Panciaticim, na něhož se v předposledním kole závodu odvážil i zaútočit a z těsné bitvy nakonec vyšel jako vítěz.

Třetí pozici poté dokázal udržet až do cíle a získal tak premiérové pódium v TCR Europe jednak pro sebe, ale také pro slovenský tým. Spolu s Lloydem se po závodě na stupně vítězů postavili také vítězný Josh Files a druhý Luca Filippi, který po startu z pole position rovněž vybojoval své debutové pódium v šampionátu.

Slovenská vlajka se ovšem objevila na bodovaných příčkách rovněž zásluhou Maťa Homoly. Pilot stáje Autodis Racing by Target Competition skončil po startu ze 12. místa na 9. příčce, kterou v závěru vybojoval v souboji s Tomem Coronelem.

kompletní výsledky prvního závodu

Do čela celkového pořadí se po dnešním vítězství vyhoupl Josh Files (159 bodů). Julién Briché spadl po dnešním výpadku na 2. místo (147 bodů) a 3. příčka patří Gillesu Magnusovi (134 bodů).

Maťo Homola zůstává 5. (120 bodů), Daniel Lloyd se posunul na 14. příčku (54 bodů) a Martin Ryba je s 5 body 28.

Co se týmového hodnocení týče, posunul se Brutal Fish na 11. místo (66 bodů). První místo patří týmu Target Competition (408 bodů), druhé Teamu WRT (246 bodů) a třetí M1RA Motorsportu (190 bodů).

kompletní průběžné pořadí

Druhý závod je na programu zítra od 11:30 a zatímco Lloyd do něj následkem otočení nejrychlejší desítky kvalifikace vyrazí jako 6., Homolovi s Rybou bude stejně jako dnes patřit na start 12., resp. 27. příčka.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0