Lloyd vybojoval v Sepangu pro Brutal Fish dvě stříbra

Lloyd vybojoval v Sepangu pro Brutal Fish dvě stříbra

Jezdci slovenské stáje Brutal Fish Danielu Lloydovi se podařilo oba závody úvodního podniku letošní sezony TCR Malajsie v Sepangu dokončit na dr

Víkendový přehled: Enge v Thajsku nebo Staněk na Red Bull Ringu
Velká cena Slovenska má perfektní atmosféru, říká favorit na vítězství Martin Ryba
Do TCR Middle East vstupuje další slovenský závodník

Jezdci slovenské stáje Brutal Fish Danielu Lloydovi se podařilo oba závody úvodního podniku letošní sezony TCR Malajsie v Sepangu dokončit na druhém místě.

Třetí lednový víkend roku 2020 nebyl zajímavý pouze pro české motoristické fanoušky, kteří mohli držet palce Petru Ptáčkovi během úvodního podniku Toyota Racing Series v Highlands Motorsport Parku nebo Zdeňku Chovancovi ve druhém klání arabskoemirátské F4 v Abú Zabí. O zábavu postaráno totiž měli také slovenští fandové. Ti se soustředili na Sepang. Zde odstartoval nový ročník zimního šampionátu TCR Malajsie a součástí startovní listiny úvodního podniku byl i tým Brutal Fish.

Na jihovýchodě Asie stáj účinkovala již loni, a to poměrně úspěšně. Martinu Rybovi se totiž v celkovém hodnocení podařilo ukořistit bronz. Tentokrát to již ale nebyl šéf stáje, kdo za volant vozu Honda Civic FK7 usedl. Místo něj se totiž objevil v akci Daniel Lloyd, který loni barvy slovenské ekipy reprezentoval v TCR Europe. Během sezony 2019 dosáhl v tomto šampionátu mimo jiné i na dvě prvenství a v celkovém hodnocení obsadil 10. příčku.

A své kvality dokázal britský závodník potvrdit i v dějišti celkem devatenácti velkých cen formule 1. Slušnou rychlostí se prezentoval již během pátečních testů. Zatímco první z nich pro něj skončil pátým místem, v tom dalším již povyskočil na druhou pozici.

Forma jej navíc neopustila ani v sobotu, kterou odstartoval třetím časem ve volném tréninku. Poté přišla na řadu kvalifikace a zde bylo ještě lépe. Lloyd totiž zopakoval výsledek ze druhého pátečního testu a znovu z toho byla stříbrná pozice.

Tuto příčku si posléze nenechal nikým sebrat ani v úvodním závodě víkendu. Ke čtyřem bodům za kvalifikační výsledek tedy mohl přidat dalších osmnáct.

Nad jeho síly byl pouze suverénní Luca Engstler. Kromě úřadujícího šampiona dělal Lloydovi na stupních vítězů společnost také domácí Gilbert Ang, který obsadil třetí příčku.

kompletní výsledky prvního závodu

Před druhým kláním již ale před Britem ležel o něco větší oříšek. Jezdci do něj totiž vyrazili v obráceném pořadí kvalifikace a pro pilota stáje Brutal Fish tato skutečnost znamenala start až z předposlední sedmé pozice.

I s touto zdánlivě nepříznivou situací se ale dokázal vypořádat. Během závodu totiž povyskočil o pět pozic a i závěrečná jízda víkendu pro něj nakonec skončila stříbrným úspěchem.

Pokořitelem šampiona TCR UK z roku 2018 byl znovu vůz Hyundai i30 N stáje Engstler. Vítězný vůz ale nyní řídil Nico Gruber, který během tohoto víkendu absolvoval na scéně cestovních vozů svůj debut. Třetí místo v cíli i tentokrát připadlo Gilbertu Angovi s vozem Cupra stáje Viper Niza Racing. Luca Engstler tentokrát po potížích v závěru obsadil pouze sedmou pozici.

kompletní výsledky druhého závodu

Druhý podnik třídílného seriálu je v Sepangu na programu 14.-16. února.

titulní fotografie: TCR Malaysia/Facebook

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0