López obhájil v Japonsku titul mistra světa cestovních vozů

López obhájil v Japonsku titul mistra světa cestovních vozů

O uplynulém víkendu byl na programu devátý podnik světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC. Podobně jako loni oslavil José Maria López titul před

WTCC: López si dojel v dešti pro dominantní vítězství
Čtveřice citroënů na vítězné cestě do Moskvy
López ovládl oba sobotní tréninky v Maroku + výčet všech penalizací

O uplynulém víkendu byl na programu devátý podnik světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC. Podobně jako loni oslavil José Maria López titul předčasně na japonské půdě.

Závod číslo 1 byl prakticky celý v režii domácí automobilky Honda. Nejenže Norbert Michelisz v závodě zvítězil, ale na stupně vítězů jej doprovodili jeho týmoví kolegové Rob Huff s Tiagem Monteirem. Čtvrté místo bral Pechito López, který se tak ještě více přiblížil vytouženému třetímu titulu a pátý skončil Yvan Muller.

Na velmi solidní šesté místo dosáhl Thed Björk s Volvem, ostatně dobrou formu švédského týmu potvrdil devátým místem Néstor Girolami z Argentiny.

V hlavním závodě mohl López potvrdit svoji druhou obhajobu. Vzhledem k tomu, že argentinský jezdec startoval z prvního místa, nikdo ani nic jiného neočekával. A López, jak už je zvykem, neměl soupeře. Po celý závod navyšoval svůj náskok na Yvana Mullera. Nakonec však přeci jen zvítězil francouzský jezdec. Nyní už trojnásobný mistr světa López mu přenechal první vítězství v sezoně.

Třetí místo bral Monteiro, za kterým se seřadili Bennani, Girolami a Chilton.

O titulu je už sice rozhodnuto, nicméně v následujících dvou závodních víkendech v Číně a Kataru se bude rozhodovat o druhém místě. Boj o stříbrnou příčku je nesmírně vyrovnaný. Monteiro s Mullerem mají shodně 199 bodů, zatímco jejich pronásledovatelé Huff s Micheliszem mají 178, resp. 172 bodů.

Výsledky 1. závodu
Výsledky hlavního závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0