López v Thajsku obhájil titul WTCC

López v Thajsku obhájil titul WTCC

Thajsko o víkendu vůbec poprvé hostilo závody světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC. V prvním závodě se radoval z vítězství José Maria López,

První pole position sezony bere Lopez
Jezdci Citroënu naprosto ovládli oba závody v ulicích Maroka
V Rakousku začal nejlépe Lopez

Thajsko o víkendu vůbec poprvé hostilo závody světového šampionátu cestovních vozů FIA WTCC. V prvním závodě se radoval z vítězství José Maria López, který tak obhájil loňský titul, vítězství ve druhém závodě připadlo do klína Sébastienu Loebovi po diskvalifikaci Tiaga Monteira.

V prvním závodě si dojel v thajském Buriramu pro vítězství Pechito López, který tak po odstoupení Yvana Mullera po kontaktu v první zatáčce zatáčce definitivně ztvrdil zisk svého druhého titulu v MS cestovních vozů FIA WTCC. Druhé místo bral Sébastien Loeb a třetí skončil parťák obou jezdců Ma Qing Hua. Aby těch Citroënů nebylo málo, čtvrté místo získal Mehdi Bennani. První závod dojelo deset jezdců. Dalších osm bylo vyřazeno především po kontaktech v první zatáčce.

Emotivní vítězství ve druhém závodě, jenž byl zastaven červenou vlajkou z obav kvůli špatné viditelnosti, získal Tiago Monteiro s Hondou. Ten se však z vítězství dlouho neradoval, jelikož 7 hodin poté přišel verdikt o diskvalifikaci portugalského jezdce. Monteirova Honda totiž neprošla závěrečnou technickou kontrolou, kdy levá strana vozu nesplnila minimální světlou výšku 60 mm.

Vítězství tak spadlo do klína Loebovi, jenž těsně před zastavením závodu Monteira stíhal. Stejně jako v první závodní jízdě, i ve druhé stanuli na stupních vítězů pouze tovární jezdci Citroënu. Druhý skončil Ma, třetí López a Muller opět po kontaktu v první zatáčce závod nedokončil.

Výsledky 1. závodu
Výsledky 2. závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0