Lutopol má první formulové zlato

Lutopol má první formulové zlato

Populární okruhový seriál Carbonia Cup odstartoval v půlce dubna na trati Autodromu Most a domácí HKC Racing Team - Lutopol zde s pilotem Petrem Zelen

Buggyra na vavřínech nespí, ba naopak!
Autodrom Most v existenčních potížích
Effective Racing – premiéra a absolutní vítězství na mokru!

Populární okruhový seriál Carbonia Cup odstartoval v půlce dubna na trati Autodromu Most a domácí HKC Racing Team – Lutopol zde s pilotem Petrem Zelenkou na formuli Renault 2.0 ve své třídě D4 získal letošní první zlaté umístění.

Carbonia Cup s mezinárodní účastí bývá hojně obsazen nejen českými jezdci, ale i závodníky z Německa, Rakouska a také z Nizozemí, či Bulharska. V kategoriích cestovních i formulových vozů dělených podle typu a kubatur se při každém podniku sejde skoro stovka účastníků. Jde tedy o šanci k porovnávání výkonnosti ve velmi slušné konkurenci.

V měřeném tréninku zajel Petr Zelenka mezi srovnatelnými dvoulitrovými monoposty v kategorii D4 druhý nejrychlejší čas. Po startu hlavního závodu se trochu propadl a během sedmi ostrých kol se propracovával dopředu mezi soupeři z ostatních formulových tříd. Závod nakonec vyhrál a hned ve svém prvním oficiálním nasazení si mohl vychutnat nejvyšší pozici na podiu.

“V ostré premíéře s Lutopolem jsme vyhráli a to je hlavní. Museli jsme trochu laborovat s nastavením formule, protože všechny předchozí testy jsme absolvovali za mnohem chladnějšího počasí a teď už přišlo opravdové jaro,” konstatoval Ivan Houzák za HKC.

Sezóna odstartovaná zlatem představuje samozřejmě také závazek do dalších podniků. Carbonia Cup bude pokračovat na okruzích Pannoniaring, Hungaroring, Slovakiaring a Silesiaring, aby se na konci sezóny vrátil opět na domácí trať v Mostě. Výzva je tedy jasná…

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0