Lutopol pod křídly EFFECTIVE Racing

Lutopol pod křídly EFFECTIVE Racing

Série Carbonia Cup se tento týden přesunula na slovenský Slovakia Ring. Po dvou startech v letošním ročníku si zde odbyla svou další premiéru společno

EFFECTIVE Racing – ambiciózní stáj, letos v sérii Carbonia Cup
Virtuální simulátor F1 s Pepou Králem v EFFECTIVE Cars
Effective Racing – nejen o závodech na okruhu

Série Carbonia Cup se tento týden přesunula na slovenský Slovakia Ring. Po dvou startech v letošním ročníku si zde odbyla svou další premiéru společnost Lutopol s pilotem Petrem Zelenkou, a to ve zcela novém kabátu. Po rozvázání spolupráce s předešlým týmem, přešli pod křídla stáje EFFECTIVE Racing. Na okruhu tak bylo možné vidět formuli Renault 2.0 v typické italské trikoloře, avšak s logy společnosti Lutopol, která si formuli na Carbonii pronajímá. Za EFFECTIVE byl přítomen kompletní tým včetně Vladimíra Netušila, poprvé v roli kouče.

“Druhé místo v první kvalifikaci a hned vítězství v závodě je skvělé! Další kvalifikace probíhající na mokru skončila pro Petra Zelenku pátým místem, které díky stíhací jízdě proměnil v druhé místo v cíli,” což je podle slov Vladimíra úžasný výsledek. Přičteme-li k tomu i fakt, že Petr jel poprvé v životě s formulí na mokru.

Nyní se na první dojmy ze Slovakia Ringu zeptáme toho nejpovolanějšího, a to přímo jezdce Petra Zelenky.

Šlo o premiéru Lutopolu se stájí EFFECTIVE Racing. Jaké jsou první dojmy z nové spolupráce?

Vzhledem k nešťastné spolupráci s předchozím týmem, si nyní u těch “nejlepších” připadám tak, jak si závodník má s profi týmem připadat. Prima parta, perfektní zázemí, špičkový servis na autě. Je o mne postaráno po všech stránkách. To se týká i psychické podpory a výborného koučingu od zkušeného závodníka Vladimíra Netušila. Rád bych vyzdvihnul i podporu a rady Jaroslava Kosteleckého.

 

U premiér ještě chvíli zůstaneme. Jel jste poprvé s formulí na mokru, jaké to bylo?

Za celou kariéru jsem horší počasí ještě nezažil, silný vítr, déšť. Auto bylo perfektně nastavené a drželo. Dokonce se mi během tréninkové jízdy stalo, že mne silný vítr přetočil v rychlosti 200 km/h a šel jsem do hodin jen pár metrů od svodidel. Byla to velmi kritická situace, která však dopadla dobře. Auto zůstalo po otočení na trati a dokonce i ve směru jízdy, zařadil jsem nižší kvalt a jel dál.


Jak se závodilo na Slovakia Ringu a co říkáte na výsledek?

Favoritem závodu byl podle mne Jan Rieger. Ten pravděpodobně pod tlakem neunesl můj výborný start, kdy jsem se dostal z páté pozice na první. V boji o první pozici v první zatáčce přebrzdil, nezvládl vůz a bohužel skončil v kačírku. Poté jsem pokračoval na třetí pozici, kde jsem na brzdy překonal Güntera Weisse a pokračoval ve stíhací jízdě za Pavlem Machuldou. V tu chvíli jsem byl o 2 vteřiny na kolo rychlejší. Ale díky spoustě Caterhamů na trati, ve společném závodě, jsem ho už nedokázal předjet. Slovakia Ring mi celkově vždycky seděl i v minulosti při závodění s cestovními vozy, příště budu očekávat ještě větší úspěch.

 

Máte za sebou polovinu šampionátu. Když se ohlédnete zpět, jak hodnotíte své působení v sérii Carbonia Cup?

Tento rok je pro mne snem. První sezóna ve formuli, dá se říci v nejvyšší kategorii a už jsem se dostal na podium a o prvenství bojuji s loňským šampionem Janem Riegrem. Příští rok bych rád navázal na podobnou cestu jako Vladimír Netušil a postoupil mezi profesionály do FIA CEZ resp. ESET V4 Cup nebo si zopakoval Carbonia Cup… uvidíme jak vše na konci sezóny dopadne.

Gratulujeme ke druhému místu a připomínáme, že pátým závodem se Carbonia Cup vrací na domácí mostecký okruh. Vše vypukne již 15. srpna a společnost Lutopol s Petrem Zelenkou a stájí EFFECTIVE Racing bude při tom.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0