LUTOPOL Racing Team s Vaškem Šafářem

LUTOPOL Racing Team s Vaškem Šafářem

Spojení LUTOPOL Racing Teamu a Vaška Šafáře na akci NASCAR Show? Pro neznalé jde o překvapivou zprávu, pro znalce se jedná o ukázku spolupráce mezi s

Štěstí a technika byla proti. Tým GT2 Motorsport odjížděl z Hungaroringu předčasně
Šafář a Semerád, čeští průkopníci Formule 4
Drexler Formel Cup v Mostě: Tři Češi na bedně

Spojení LUTOPOL Racing Teamu a Vaška Šafáře na akci NASCAR Show? Pro neznalé jde o překvapivou zprávu, pro znalce se jedná o ukázku spolupráce mezi stájemi. Ano do formule Renault 2.0 stáje LUTOPOL Racing Team, usedne jezdec Václav Šafář. Servisní tým Racing Engineering zajistí přípravu a servis vozidla. Cílem je vítězství ve formulích Renault v závodě rakouského poháru „Drexler Automotive Formel Cup“, který je součástí akce OMV MaxxMotion NASCAR Show. A kdy že tato divácky atraktivní akce propukne? Již příští víkend na mosteckém autodromu (ve dnech 28 až 30.6.)

Již v roce 2018 společnost LUTOPOL podpořila mladého jezdce Václava Šafáře v německé ADAC formuli 4 při startu před Grand Prix Německa F1 na Hockenheimringu, kde se mostecký rodák poměřil s nejlepšími juniory světa! Šafářův start s dvoulitrovou formulí Renault týmu Lutopol Racing Team před závody NASCAR v Mostě, je tak vyvrcholení jejich spolupráce v letošním roce.

Nesmíme zapomenout i na úspěšnou spolupráci Václava Šafáře a týmem GT2 Motorsport. I tentokrát se tým GT2 Motorsport zasloužil o Vaškovu účast na tomto závodě.

Představme si zainteresované:

Václav Šafář *2.6.1998 v Mostě

2013 – Mistr Praga Mistrovství ČR motokár KF3 Národní 125 ccm (nejprestižnější motokáry do 15 let)

2013 – Italský Vicemistr motokár Easykart 100 ccm a pilot Junior Driver program továrny Birel

2013 – Vítěz „Světového finále“ Easykart International Grand finals 100 cm v Castelletto di Branduzzo

2014 – start v továrním týmu Praga Kart

2015 – debut ve formulích v 16 letech v Carbonia Cup a nadále závody motokár KZ2 v Mistrovství ČR

2016 – 3. celkově v Mistrovství ČR v Národní formuli a Vitěz ESET V4 CUP ve Formuli Junior

2016 – debut v italské formuli 4 na Monze jako první Čech v F4, tým RB Racing Marca Angelettiho

2017 – Šampion formule 4 v Mistrovství Zóny Střední Evropy (FIA – CEZ)

2017 – Šampion formule 4 v ESET V4 CUP

2018 – Vítěz závodu formule 3 – Podzimní cena Brna v Mistrovství Zóny Střední Evropy (FIA – CEZ)

LUTOPOL Racing Team

Mladý a ambiciózní tým, založený dnešním jezdcem a majitelem společnosti LUTOPOL Radkem Polákem. V depu disponuje formulovým vozem Renault 2.0 s datem výroby 2014, který má za sebou úžasnou historií. Ten, kdo krotil divoké koně v motoru nebyl nikdo jiný než současný pilot formule F1 Lando Norris. Dnes tento vůz můžete vidět na mezinárodních závodech seriálu Carboniacup. Aby nezůstalo jen o formulových vozů, založila stáj i kartingový (motokárový) tým pod názvem LUTOPOL Rookie.

GT2 Motorsport

Brněnský tým Milana Galáše podporuje Vaška Šafáře už od závodů motokár, Vaškovi umožnil závodit s formulemi zejména s vozy Chabrmotorsport a nastartoval Vaškovy závody s formulí 4.

Racing Engineering

Servisní tým, který zajišťuje kompletní péči o formuli stáje LUTOPOL Racing Team. Všichni členové jsou velmi zkušení mechanici, kteří dokonce spoluiniciovali založení tzv. formule student při studiu na VŠ. Zkušenosti s formulí Gloria C8F, F4 a Renault 2.0.

Těšíme se na tento závod a zároveň zveme všechny fanoušky motorsportu.

autor: Vláďa Rožánek

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0