Maďarsko přinese velkou bitvu o juniorský titul šampiona TCR Eastern Europe

Maďarsko přinese velkou bitvu o juniorský titul šampiona TCR Eastern Europe

Během posledního podniku letošní sezony TCR Eastern Europe na Hungaroringu budeme svědky napínavého boje o titul juniorského šampiona. Stále mohou vyhrát všichni.

Závěrečný podnik TCR Eastern Europe Simracing ovládl Mirecki
Zastaví někdo Pekaře?
Maďarskou kvalifikaci vyhrál Borković

O letošním držiteli celkového titulu TCR Eastern Europe se rozhodlo již v Brně. V juniorském hodnocení si ale stále nemůžeme být ani zdaleka jistí, kdo bude na konci sezony 2020 slavit.

Před závěrečným podnikem tohoto ročníku, který se uskuteční 24.-25. října na Hungaroringu, se na čele průběžného pořadí juniorského hodnocení nachází Jáchym Galáš. Jezdec stáje GT2 Motorsport dosud nasbíral celkem 48 bodů, a to za jedno čtvrté, dvě pátá a dvě šestá místa.

Na Hungaroringu ale stále bude muset o druhý juniorský titul v řadě pořádně zabojovat. Pouhé čtyři body na něj totiž ztrácí celkově druhý Michal Makeš. Nováček hájící barvy stáje Mičánek Motorsport powered by Buggyra má na kontě 44 bodů, které si vysloužil za dvě čtvrtá, jedno páté, jedno sedmé a jedno osmé místo.

Daleko navíc od Galáše není ani třetí Szymon Jablonski, který v dosavadním průběhu sezony nasbíral 42 bodů. Polský pilot stáje BM Racing Team letos na rozdíl od prvních dvou mužů tohoto hodnocení již ukořistil pódiové výsledky. Stalo se tak v Brně, kde do cíle obou víkendových závodů dorazil jako třetí.

Na stupních vítězů jsme letos mohli vidět i Dušana Kouřila mladšího. Jezdec stáje Janík Motorsport, který se může těšit podpoře Autoklubu České republiky, dojel na druhém místě v úvodní víkendové jízdě na Slovakiaringu. Na kontě má celkem 26 bodů a ani on tak není ze hry.

Z matematického hlediska ale stále žije naděje na zisk juniorského titulu i u pátého Szymona Ladniaka. Galášův týmový kolega bude do víkendu na Hungaroringu vstupovat se dvanácti body na kontě, které získal za dvě sedmé příčky.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0