Makeš se chce na Slovakia Ringu vyhnout kolizím

Makeš se chce na Slovakia Ringu vyhnout kolizím

Michal Makeš by rád absolvoval závody druhého podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu bez incidentů.

Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz
Makeše podnik na Slovakia Ringu bavil
Galáš na Slovakia Ringu tak dobré výsledky nečekal

V úvodním podniku předsezonního esportového šampionátu WTCR na Hungaroringu se Michal Makeš představil na serveru 3. V závodech zaznamenal 11. a 9. příčku.

Bylo to jako demoliční derby, říká Makeš

A v akci budeme moci dvojnásobného šampiona ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio spatřit také v rámci podniku na Slovakia Ringu. Makeš byl totiž jedním z trojice úspěšných českých kvalifikantů (kromě něj uspěli ještě také Jáchym Galáš s Petrem Kubovským) a po zajetí 88. nejrychlejšího času si zajistil vstupenku na startovní rošt serveru 4.

Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi

Pro oba pondělní závody by si rád Michal vyjel start z předních příček. Tímto způsobem by se chtěl vyvarovat riziku zapletení se do kolizí ve středu pole, kde jsme během úvodního klání viděli celou řadu incidentů.

„Pro kvalifikaci je mým cílem umístit se na předních příčkách a vyhnout se tak kolizím ve středu pole. Co se závodních ambicí týče, uvidíme, jak moc bude kdo brzdit do první zatáčky,“ říká český závodník s úsměvem.

Makeš se zároveň pustil do srovnání Hungaroringu se Slovakia Ringem a prozradil, že na platformě RaceRoom je to slovenský okruh, který mu vyhovuje více. Ve skutečnosti ovšem raději závodí v dějišti Velké ceny Maďarska F1.

„V realitě mám raději Hungaroring, neboť na Slovakia Ring nemám zrovna skvělé vzpomínky. Na tomto simulátoru mi ale sedí více Slovakia Ring.“

Připomeňme, že jednu z Michalových „ne zrovna skvělých vzpomínek“ na Slovakia Ring představuje i loňský rok. V srpnu zde totiž zažil svůj nejhorší víkend sezony, když v ani jednom ze závodů Renault Clio Cupu nespatřil šachovnicovou vlajku a ve prospěch Petra Majera přišel o průběžné vedení jak v ESET Cupu, tak ve FIA CEZ a v MMČR v závodech na okruzích. Zatímco v prvním případě ještě dokázal situaci zvrátit a mohl slavit titul, v případě zbylých dvou sérií se musel spokojit se stříbrem.

Zveřejnil(a) ESET V4 Cup dne Pondělí 26. srpna 2019

 

titulní fotografie: Mičánek Motorsport powered by Buggyra

 

 

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0