Makeš získal po souboji s Poglajenem šesté vítězství sezony

Makeš získal po souboji s Poglajenem šesté vítězství sezony

Z první řady startovali Zoran Poglajen a vítěz sobotního závodu Michal Makeš, ve druhé řadě se seřadili Miha Primožič a Alfred Fischer, třetí řa

Jáchym Galáš se raduje z premiérového prvenství
Milana Haeringa další titul v Clio Cupu potěšil
Na výstavě Racing Expo uvidíme i vozy ESET V4 Cupu

Z první řady startovali Zoran Poglajen a vítěz sobotního závodu Michal Makeš, ve druhé řadě se seřadili Miha Primožič a Alfred Fischer, třetí řadu pak obsadili Petr Majer a Szymon Ladniak. Stejně jako v ESET TCR, i závod Clio Cupu byl poznamenán mokrou tratí a jezdci startovali na pneumatikách do deště.

Vedení po startu udržel Poglajen, nicméně Makeš mu byl okamžitě v patách a brousil si zuby na šesté prvenství v řadě. Majer se mezitím posouval vpřed, ale zasekl se na čtvrtém místě, kde mu vyrostl silný oponent Miha Primožič na třetím místě.

V pátém kole se Makeš probojoval do čela závodu, a i když to v prvních momentech vypadalo, že nasadí tempo, kterému se Poglajen nedokáže vyrovnat, nakonec se díky vodě na dráze a předjíždění pomalejších aut drželi Makeš a Poglajen v tandemu. Bojovali spolu v každém kole, přetahovali se o nejrychlejší časy a neustále na sebe tlačili. V předposledním kole projeli rovinkou před boxy bok po boku a mířili do první zatáčky, když najednou došlo mezi oběma jezdci ke kontaktu a nejhůře to odnesl Poglajen, který dostal smyk a vyjel mimo dráhu. Makeš tím pádem dosáhl na šestou výhru v řadě za sebou a upevnil si vedení v průběžném hodnocení šampionátu.

Za Makešem dojel na druhém místě Petr Majer, bronzovou příčku bral Szymon Ladniak, čtvrtý skončil Levente Losonczy a první pětku uzavřel Miha Primožič.

V Cruze Cupu startoval z prvního místa Wolfgang Kriegl a stejnou pozici uhájil i pod šachovnicovým praporkem. Jak vystartovali, tak dojeli i druhý Christian Pflügler a třetí Dennis Bröker.

Výsledky
Clio Cup Cruze Cup Race 2

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0