Makeše podnik na Slovakia Ringu bavil

Makeše podnik na Slovakia Ringu bavil

Michal Makeš se během druhého podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu dobře bavil, a to i přesto, že cíl druhého závodu po odstoupení ze slibné pozice nespatřil.

Úvodní podnik eSports WTCR s Honzíkem a Galášem
Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi
Galáš vybojoval v úvodním podniku eSports WTCR bronz

Během úvodního podniku eSports WTCR na Hungaroringu obsadil Michal Makeš v závodech třetího serveru 11., resp. 9. příčku. Během druhého klání na Slovakia Ringu se měl dvojnásobný šampion ESET Cupu v závodech vozů Renault Clio původně představit na serveru 4, kam se kvalifikoval 88. časem. Poté, co se několik závodníků zřeklo účasti, jsme ale nakonec Michala znovu viděli účinkovat na třetím serveru.

A zde se mu hned v prvním závodě podařilo vylepšit své maximum z maďarského klání. Po startu ze 12. místa totiž dovezl svou Cupru TCR v barvách stáje PWR Racing do cíle jako sedmý. Před další jízdou pak ale mohl pomýšlet ještě na vyšší umístění. Na startu mu totiž po otočení nejlepší desítky z úvodního klání patřila čtvrtá příčka, ze které se navíc v počáteční fázi závodu dokázal probít až na druhou pozici. Později ale nastal propad na páté místo a krátce na to výlet z trati, který znamenal odstoupení. I přesto se ale český závodník během podniku podle svých slov dobře bavil.

„S prvním závodem jsem byl spokojen. Vše bylo v rámci možností čisté a to stejné platí i v případě druhé jízdy. Ta ale bohužel skončila brzy. Při bitvě o čtvrté místo jsme najížděli se soupeřem (Filip Sandström – pozn. red.) bok po boku do rychlé pravé zatáčky (zatáčka č. 2. – pozn. red.). Rozhodl jsem se ustoupit, neboť mi bylo jasné, že na vnějšku není dostatečná přilnavost a chtěl jsem se zařadit hned za soupeře. Nicméně se nám auta chytila dohromady a již se mi nepodařilo zatočit. Je škoda, že se tak stalo zrovna v této zatáčce, ale jestliže někdo nemá úplně stabilní připojení, může se něco takového přihodit. Tento podnik mě ale přesto velice bavil,“ říká Makeš.

Galáš s Matyášem vybojovali na Slovakia Ringu pódium

Probojovat se letošní nováček TCR Eastern Europe pokusí také na startovní rošt podniku v čínském Ning-po. Zde se bude závodit v pondělí 4. května, přičemž kvalifikace probíhají od 14. do 28. dubna.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0