Syahrin je zpátky, Mercado chce stavět na San Juanu. MIE Racing Hondu čeká předposlední podnik ve stávající sestavě

Hafizh Syahrin se vrací po koronaviru a zranění do sedla svého motocyklu, Leandro Mercado chce se svým novým šéftechnikem navázat na pokrok, kterého dosáhli při předposledním podniku v San Juanu. Česko-japonská stáj MIE Racing Honda míří do indonéské Mandaliky na předposlední podnik letošního ročníku MS superbiků.

Při předchozím závodním víkendu v argentinském San Juanu nemohl Syahrin nastoupit kvůli pádu při cyklistickém tréninku a také kvůli pozitivnímu testu na koronavirus. Zaskočil za něj chilský závodník Maximilian Scheib. Nyní už ale bude Syahrin zpátky v akci.

„Jsem velice šťastný, že se vracím zpátky do paddocku. Tentokrát to nebyl z domova žádný dlouhý výlet, takže můžeme říct, že to bude pro mě tak trochu domácí závod. Řekněme, že momentálně se cítím tak na 90 %. I když jsem neměl žádné vážně koronavirové příznaky, tak jsem to trochu pociťoval. Jsem si ale jistý, že po fyzické stránce bude všechno v pohodě,“ věří Syahrin.

Pro malajsijského závodníka půjde vůbec o první start na této dráze. Okruh se stal součástí kalendáře MS superbiků teprve loni. Mistrovství světa silničních motocyklů, kde Syahrin působil v období 2011-2021, se sem poprvé vydalo až letos v březnu.

„Samozřejmě to pro mě bude další nová trať, ale dám do toho všechno a myslím si, že bude zajímavé vidět, jak na tom jsme. Před indonéskými fanoušky MS superbiků se pokusím zajet co nejlépe,“ je bývalý jezdec MotoGP odhodlaný.

Leandro Mercado má na okruh v Mandalice dobré vzpomínky. Loni zde totiž v prvním závodě víkendu obsadil deváté místo. Do Indonésie se ale letos těší ještě také z jiného důvodu. Od domácího podniku v San Juanu totiž dostal nového šéftechnika a začátek spolupráce s ním ho nabil optimismem.

„Mám tuto trať rád. Loni se nám tu vedlo opravdu dobře, skončili jsme totiž v nejlepší desítce. Proto doufám, že i letos budeme mít dobrý víkend. Ačkoli to na našich výsledcích nebylo moc vidět, můj pocit z motorky se změnil. S mým šéftechnikem jsme začali pracovat trochu jinak a máme více nápadů, které chceme vyzkoušet. Doufejme tedy, že budeme moci tímto způsobem pokračovat,“ říká Argentinec.

Na bodovaný výsledek čekají u MIE-Racing Hondy už téměř čtyři měsíce. Naposledy česko-japonská stáj skórovala během posledního červencového víkendu při druhém závodě na Autodromu Most. Lépe je na tom v celkovém pořadí Syahrin. Ten dosud nasbíral čtyři body a s nimi mu patří 23. pozice. Mercado má o dva body méně a v průběžném pořadí je dvacátý sedmý.

Mercado odchází, Syahrin s otazníkem

Podnik v indonéské Mandalice je pro stáj MIE Racing Honda s jistotou předposlední se současnou jezdeckou sestavou. Leandro Mercado už totiž v San Juanu potvrdil, že tým po skončení sezony opustí. Se setrváním v řadách stáje zatím váhá i Hafizh Syahrin, ačkoli nabídku na pokračování dostal.

„Dostal jsem od MIE Racing Hondy tu stejnou nabídku. Stále ale přemýšlím, jestli zůstanu nebo ne. Zdá se, že to příští rok bude zajímavé. Byl bych šťastný, kdybych zůstal v paddocku. Budu usilovat o to, abych pokračoval a promluvím si s týmem více, abych zjistil, jaká možnost je pro mě na příští rok nejlepší. Chci být konkurenceschopný. Chci alespoň něco ukázat na předních příčkách startovního pole a nechci na tom být stejně jako letos,“ poodhalil Syahrin své plány do budoucna.

Pro Syahrina jde letos u MIE Racing Hondy o první rok. Leandro Mercado v týmu působí od loňska.

Foto: MIE Racing Honda
 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.