Marc VDS Racing končí s automobilovými závody, nejspíše nadobro

Marc VDS Racing končí s automobilovými závody, nejspíše nadobro

Belgický tým Marc VDS Racing dnes potvrdil, že se stahuje z automobilových závodů a v dohledné budoucnosti se do nich nevrátí. Tým se chce se soustřed

Bas Leinders odchází od týmu Marc VDS
V těsné kvalifikaci ve Spa byl nejrychlejší Maxime Martin
Ve Spa pokračuje bitva Audi vs. BMW

Belgický tým Marc VDS Racing dnes potvrdil, že se stahuje z automobilových závodů a v dohledné budoucnosti se do nich nevrátí. Tým se chce se soustředit na motocyklové závody.

Podobné oznámení přišlo z belgického týmu před rokem. Později se však šéf týmu Marc van der Straten rozhodl pro tříletý program v seriálu Renault Sport Trophy.

“Je to zajímavý formát závodění. Každý má stejnou techniku a rozdíly dělají jezdci,” řekl na adresu RST van der Straten.

Renault však od tohoto šampionátu upouští a to Belgičana utvrdilo v ukončení automobilových aktivit.

“Automobilové závody byly mou velkou vášní. Tuhle vášeň jsem zdědil od svého otce. Bohužel jsem zklamaný z toho, co se stalo s automobilovými závody. Pravidla, která se utváří podle požadavků některých jedinců, konkurence, která se ztrácí stejně rychle, jako se vytváří, sponzoři, kteří nedrží své slovo a lidé bez morálních hodnot. Nepoznávám ducha, který obklopil automobilové závody, a hodnoty, jenž jsem našel v motocyklových závodech.”

“Proto jsem se rozhodl definitivně ukončit veškeré aktivity týmu Marc VDS Racing na poli automobilových závodů. Chci se soustředit na mistrovství světa silničních motocyklů. Chci poděkovat všem, kteří nám během našich desíti let v automobilových závodech pomohli a popřát jim hodně štěstí do budoucnosti,” dodal van der Straten.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0