Marcin Jedlinski vyhrál podvečerní vytrvalost

Marcin Jedlinski vyhrál podvečerní vytrvalost

Marcin Jedlinski při kvalifikačním klání na sobotní vytrvalostní závod zajel až čtvrtý nejrychlejší čas, nicméně hned po startu se prodral dopředu a j

Filip Sládečka si připsal další vytrvalostní vítězství
Chlad ovládl i vytrvalost a získává další titul
Víkendový přehled: Přelom měsíce nabídne závěr Blancpain Endurance Series, BTCC či Formuli 1

Marcin Jedlinski při kvalifikačním klání na sobotní vytrvalostní závod zajel až čtvrtý nejrychlejší čas, nicméně hned po startu se prodral dopředu a ještě než celé pole dokončilo první kolo, usadil se tento polský rychlík na první místě. Od té doby ho z vedoucí pozice nikdo nesesadil a Jedlinski si bez větších problémů dojel pro suverénní vítězství.

Na druhém místě dojelo rodinné duo Miro Konopka a Matěj Konopka, kteří s Lamborghini Huracán zároveň vyhráli kategorii GTC před českou dvojicí Milan Galáš a Libor Milotou s Porsche 911.

Ovšem před zastávkami v boxech se měli Konopkovi velmi na pozoru před Gregorem Zsigem s Alpina BMW B6, který jezdil jen několik metrů za nimi. Po zastávkách v boxech se však situace uklidnila a závod tak vyhrál Marcin Jedlinski před dvojicí Miro Konopka-Matěj Konopka a Stanislavem Jedlinskim – otcem dnešního vítěze.

Čtvrté místo získala dvojice Gregor Zsigo a Lubomír Jakubík, přičemž v úvodu závodu se o tuto pomyslnou bramborovou příčku strhl souboj mezi vozy Audi. Z pole-position startující Richard Chlad sr. s Audi R8 LMS se propadl na čtvrté místo a držel za sebou další dva vozy se čtyřmi kruhy ve znaku. Zejména Audi týmu AMD Slovenija avto dvojice Rado Raspet – Matěj Sešel tvrdě dorážela na Chlada, jenž měl v polovině závodu předat vůz svému synovi. Richard Chlad jr. se ale příliš dlouho nesvezl a kvůli technickému problému odstoupil.

V kategorii GT3 Trophy si poháry přerozdělili vítězní Lubomír Jakubík a Gregor Zsigo před Stefanem Rosinou a Gregorem Zsigem, jenž v průběhu závodu vystřídal dva vozy.

V kategorii TCR si pro vítězství dojela posádka Peter Eibisberger–Mario Klammer s Opel Astra před dvojicí Csaba Töth – Gábor Kismarty se Seatem Cupra.

„S výsledkem jsem velmi spokojen, stále vedeme šampionát a do konce sezony zbývají dva závody na Slovakia Ringu a v Brně. Zároveň jsem velmi spokojený s pneumatikami Hankook, které vytrvalost perfektně zvládají. Svůj nejrychlejší čas jsem zajel ve svém jedenáctém kole, a to jsem byl druhým jezdcem v autě, takže jde vidět, že pneumatiky mají výdrž,“ řekl v cíli Gábor Kismarty.

Endurance

  1. Marcin Jedlinski – Audi R8 LMS GT3
  2. Matěj Konopka–Miro Konopka – Lamborghini Huracan
  3. Stanislav Jedlinski – Audi R8 LMS GT3

GTC

  1. Matěj Konopka–Miro Konopka – Lamborghini Huracan
  2. Milan Galáš – Libor Milota – Porsche 911

GT3 Trophy

  1. Lubomír Jakubík–Gregor Zsigo – BMW Alpina B6
  2. Gregor Zsigo–Štefan Rosina – BMW M4 GT4

TCR

  1. Reter Eibisberger–Mario Klammer
  2. Csaba Töth–Gábor Kismarty

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0