Marcin Jedlinski opanoval v sobotu i vytrvalost

Marcin Jedlinski opanoval v sobotu i vytrvalost

Marcinu Jedlinskému se během soboty podařilo v Brně zvítězit také ve vytrvalostním závodě. Na pódium ho znovu doprovodil druhý Richard Chlad Jr. a tř

Duck Racing bral poháry i v Brně, Skalický novým mistrem republiky ve sprintech i vytrvalosti
Brno sesadilo krále. Márquez dojel čtvrtý, Grand Prix navštívilo celkem 240 tisíc lidí
Masarykův okruh po roce patřil Histo Cupu

Marcinu Jedlinskému se během soboty podařilo v Brně zvítězit také ve vytrvalostním závodě. Na pódium ho znovu doprovodil druhý Richard Chlad Jr. a třetí skončili Václav Janík s Balázsem Volenterem, kteří opanovali třídu D5. V TC E1-3500 triumfoval Lubomír Firla, GT E1+3500 patřilo Kalmanu Bodisovi, GT3 Gregoru Zsigovi a GTC Boleslawu Waszkovi.

Situace v sobotním brněnském závodě FIA CEZ se velmi podobala té ze sprintového klání. Po páteční kvalifikaci se totiž nacházely v lepší pozici vozy D5, když si pole position zajistila posádka Pragy ve složení Aleš Jirásek a Tomáš Vojtěch před druhým Václavem Janíkem.

Závodu již ale kralovali účastníci třídy GT3 – a stejně jako ve sprintu projel pod šachovnicovou vlajkou první Marcin Jedlinski. Idenitcké ale byly také zbylé pódiové pozice této kategorie. Za Polákem se totiž umístili druhý Richard Chlad Jr. se třetím Liborem Milotou, který v celkové klasifikaci dojel na 4. místě.

Bronz připadl v absolutním pořadí Václavu Janíkovi s Balászem Volentérem, kteří ovšem mohli slavit ve třídě D5. Druzí skončili Aleš Jirásek a Tomáš Vojtěch a třetí příčku pak bral Tomáš Konvička.

V GT E1+3500 startoval v rámci FIA CEZ pouze Kalman Bodis, jenž si tak dojel v tomto hodnocení pro vítězství. V cíli byl ovšem klasifikován se ztrátou šesti kol. Jediného účastníka měli ale také kategorie GT3 a GTC. Zatímco v prvním případě se radoval Gregor Zsigo, ve druhém Boleslav Waszek.

Třídu TC E1-3500 si pak podmanil Lubomír Firla. Stříbro si odnesli Petr Fulín s Carolem Wittkem a podruhé se během soboty podíval na pódium také Jáchym Galáš, který po třetí příčce v závodě TCR tento výsledek zopakoval.

kompletní výsledky závodu

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Karel Lacina 1 year ago

    a co Mirco Schultis s Orecou, viděl jem ho jak projel cílem jako první nebo se mi to jenom zdálo…..

  • DISQUS: 0