Martinek se vrátí do TCR Eastern Europe

Martinek se vrátí do TCR Eastern Europe

Během podniku na Slovakia Ringu budeme svědky návratu Reneho Martinka do startovního pole TCR Eastern Europe. Jeho tým RTM Motorsport se ale objeví rovněž v Brně. To vše a mnoho dalšího prozradil Rakušan v rozhovoru pro oficiální stránky TCR Eastern Europe.

René Martinek: „Clio je velice zábavné auto.“
Yasmeen Kolocová blízko k titulu vytrvalostní šampionky TC-2.0
René Martinek: „Cílem pro sezónu 2015 je TOP 3.“

Rene, na Slovakia Ringu se spolu se svým vlastním týmem RTM Motorsport vrátíte do TCR Eastern Europe. Jak se těšíte?

Já i můj tým jsme šťastní, že budeme znovu závodit. Od mého posledního startu to bylo velmi zdlouhavé, zejména v posledních pár měsících.

S jakým vozem budete startovat? Uvidíme vás znovu s Volkswagenem Golf GTI TCR?

Ano, budu startovat se svým Golfem GTI TCR.

Jaké jsou vaše ambice pro Slovakia Ring? Při vašem posledním vystoupení v TCR Eastern Europe, které se odehrálo loni v Brně, jste získal dvě šestá místa. Nyní je ale startovní pole početnější…

Nemám příliš vysoká očekávání. Slovakia Ring mám opravdu rád, protože je to náročná trať. Jelikož je ale v tomto roce můj rozpočet nižší, ohledně boje o nejvyšší příčky jsem trochu zdráhavý.

Budete na Slovakia Ringu jediným reprezentantem RTM Motorsportu? Nebo uvidíme v barvách tohoto týmu také jiné jezdce? Loni pro vás závodil Maciej Laszkiewicz…

Ano, na Slovakia Ringu budu jediný.

Uvidíme váš tým také v Brně nebo na Hungaroringu? A pokud ano, s jakými jezdci? Mám informaci, že v Brně by měl nastoupit Antonio Citera…

Citera pro nás v Brně startovat bude. A doufáme, že seženeme rovněž rozpočet pro Hungaroring.

Sledoval jste úvodní podnik letošní sezony v Grobniku? Co na něj říkáte? Jaká je vaše prognóza pro letošní sezonu? Kdo se stane šampionem? Myslíte, že Borkovič bude v dalších podnicích pokračovat na vítězné vlně nebo bude mít nějaké záludné soupeře? Kdo by podle vás mohl Borkoviče vyzvat?

Ano, díval jsem se na přímý přenos. Myslím, že to bylo velice napínavé. Přímý přenos byl hezký a fungoval skvěle. Podle mého názoru Borkovič šampionát vyhraje. Znám ho již z dřívějška. Jezdil rovněž závody do vrchu a i tam byl velmi rychlý. Jeho největšími soupeři budou Vesnič a Galáš.

Co si myslíte o TCR Eastern Europe? Jak byste ho porovnal se sériemi, kde jste závodil v minulosti? A jakou budoucnost podle vás TCR Eastern Europe má?

TCR Eastern Europe je skvělý šampionát za férové ceny a s profesionální organizací. Nemám k dispozici mnoho srovnání. Ze závodů do vrchu jsem zamířil přímo do ESET Cupu. Cítím se zde ale velmi příjemně.

titulní fotografie: RTM Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0