Masarykův okruh uctí Simoncelliho, očekává se přes 1500 motorkářů

Masarykův okruh uctí Simoncelliho, očekává se přes 1500 motorkářů

1349 motocyklů v jednu chvíli na dráze – to je hranice, kterou se pokusí pokořit 13. října motorkáři na Masarykově okruhu. Pokus o vytvoření nového re

ZLOMÍ V BRNĚ PETR FULÍN SVÉ ZÁVODNÍ PROKLETÍ?
Tuning Show Brno 2017 na Masarykovcě okruhu je minulostí
Petr Fulín na čele obou pátečních testů FIA ETCC

1349 motocyklů v jednu chvíli na dráze – to je hranice, kterou se pokusí pokořit 13. října motorkáři na Masarykově okruhu. Pokus o vytvoření nového rekordu je zároveň vzpomínkovou akcí na Marca Simoncelliho, který před dvěma roky zemřel při závodu v Malajsii. Jen o dva měsíce dřív získal v Brně své první pódiové umístění v královské kubatuře MotoGP.

Akce Moto Show REKORD navazuje na spontánní pietní akci, kterou na Masarykově okruhu uspořádali motorkáři týden po Simoncelliho úmrtí v roce 2011. Při prvním oficiálním ročníku v roce 2012 se na Masarykově okruhu sjelo 1349 motocyklových jezdců, cílem pro letošní rok je překonat toto číslo. „Podle zpráv, které máme z celé České republiky i ze zahraničí, bychom měli loňský rekord překonat. Záležet bude samozřejmě i na počasí,“ říká výkonná ředitelka Automotodromu Brno Ivana Ulmanová.

Na akci se podílí i oficiální fanklub Abajafans, KPO, který zajišťuje spočítání motocyklů. „Na každý motocykl nalepíme pamětní samolepku. Podle počtu spotřebovaných samolepek pak zjistíme přesný počet motorek,“ nastínil viceprezident klubu Pavel Carda.

Akce je vhodná pro všechny typy motorek. „Čelo kolony jede po okruhu rychlostí maximálně 50 kilometrů v hodině, takže akce je vhodná i pro skútry, mopedy nebo historické motocykly. Jde o pohodovou projížďku, která má připomenout památku jednoho z nejtalentovanějších motocyklových jezdců posledního desetiletí a zároveň ukázat sílu komunity motorkářů,“ vysvětlila Ulmanová. Dav motorek po dráze provedou i známí motocykloví jezdci – motocyklový kaskadér a instruktor Motoškoly Masarykova okruhu Pepa Sršeň Šiler, vítěz Red Bull Rookies Cup a mistr Evropy Karel Hanika, vítěz legendárního TT Man Kamil Holán a jezdec Superstock1000 Ondra Ježek. Autogramiády předcházející pokusu o rekord se zúčastní i Karel Abraham, ten však na dráhu nebude moci, protože se bude zotavovat z operace zraněného ramene.

 

Jak proběhne pokus o rekord?

 • shromaždiště účastníků je v paddocku / záboxovém prostoru
 • na příjezdu do paddocku resp. uvnitř získáte pamětní samolepku, která slouží k sečtení účastníků. Pokud samolepku nebudete mít před výjezdem na dráhu, přihlašte se u hlídek v tričkách Abajafans.
 • rozmyslete si, kam chcete pamětní nálepku nalepit. Místo je na vás, ale nechtějte po organizátorech, aby vám nálepku dali do ruky s tím, že si ji později nalepíte sami. V takovém případě bychom neměli jistotu, že každý jezdec bude mít právě jednu samolepku. Nemohli bychom tak spočítat přesný počet motocyklů na dráze.
 • ve 13.00 postupně vyjedeme na závodní dráhu a seřadíme se na celé cílové rovince
 • jakmile budou všechny motocykly na dráze, vyjede kolona po okruhu. Celkem pojede dva okruhy
 • rychlost kolony je 40 – 60 kilometrů v hodině, nelze předjíždět vedoucí jezdce – závodníky Karla Haniku, Kamila Holána, Ondru Ježka a kaskadéra Pepu Sršně Šilera

Jaké jsou podmínky účasti?

 • akce je vhodná pro všechny typy motocyklů včetně skútrů, mopedů, historických strojů apod.
 • každý účastník musí mít helmu
 • pokus o rekord lze absolvovat i na závodním motocyklu bez registrační značky. Pořadatelé si vyhrazují právo vykázat z jízdy motocykly, které nejsou v dobrém technickém stavu a mohly by ohrozit ostatní účastníky
 • účast na pokusu o rekord je zdarma

Na co se můžete těšit kromě pokusu o rekord?

 • celodenní jízdy veřejnosti motocyklů – poslední v sezoně 2013
 • setkání s motocyklovými závodníky a hvězdami
 • autogramiádu jezdců – jezdec MotoGP a instruktor Motoškoly Masarykova okruhu Karel Abraham, motocyklový kaskadér a instruktor Motoškoly Masarykova okruhu Pepa Sršeň Šiler, vítěz Red Bull Rookies Cup a mistr Evropy Karel Hanika, vítěz legendárního TT Man Kamil Holán a jezdec Superstock1000 Ondra Ježek.
 • zahájení předprodeje vstupenek na Grand Prix České republiky 2014, kurzu Motoškola 2014
 • prodej autorizovaného českého překladu knihy Twist of the Wrist Keithe Codea
 • výstavu závodních motorek Karla Abrahama a závodního týmu Kamila Holána
 • jízdy na čtyřkolkách na terénním polygonu Masarykova okruhu
 • představení vítězné helmy ze soutěže Birell Helma za účasti autora vítězného návrhu. Vítězný design je inspirován legendárním závodníkem Františkem Šťastným.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0