Massa vstup do Formule E neuspěchá

Massa vstup do Formule E neuspěchá

Vstup Felipeho Massy do šampionátu plně elektrických monopostů zřejmě nebude tak jasnou záležitostí, jak brazilský pilot původně předesílal. Někdej

Felipe Massa uvažuje o přestupu do DTM
Formule E v Rijádu: Massa obdržel dvě penalizace
Uvidíme příští rok v DTM Felipeho Massu?

Vstup Felipeho Massy do šampionátu plně elektrických monopostů zřejmě nebude tak jasnou záležitostí, jak brazilský pilot původně předesílal.

Někdejší jezdec F1 po loňském ukončení kariéry v královně motorsportu začal spřádat plány na vstup do Formule E již v roce 2018. Nyní má jasno v tom, že se tak stane pouze s konkurenceschopným týmem.

„Zatím se snažím porozumět prostředí a vyhodnocuji situaci. Chci závodit v šampionátu, ve kterém mohu bojovat o vítězství a o titul. Potřebuji se na novou výzvu řádně připravit a spojit se s vhodným týmem. Nějakou dobu to asi potrvá,“ řekl serveru Autosport.com Massa.

Rodák ze Sao Paula má na svém kontě test s týmem Formule E Jaguar Racing, smlouvu však zatím s nikým nepodepsal.

Vhodné prostředí může bývalý pilot Williamsu, Ferrari a Sauberu hledal poměrně dlouho, nebo naopak uspět ještě letos. Ani takovou variantu Massa nepopírá.

„Když se naskytne správná příležitost odjet několik závodů ještě v právě probíhající sezoně, pak nad tím budu přemýšlet. Jistě by mi pomohlo si odbýt premiéru letos a lépe se tak připravit na první kompletní ročník 2018/2019. Ale nejsem si jistý, zda takovou možnost vůbec dostanu. Samozřejmě odmítám variantu náhrady za jiného jezdce, jen abych mohl startovat já. Vše si žádá dostatek času,“ vysvětlil Felipe Massa.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0