Matěj Kacovský si připsal mokré prvenství

Matěj Kacovský si připsal mokré prvenství

Závěrečný závod kategorie D2 v letošním ročníku ESET Cupu ovládl na Hungaroringu Matěj Kácovský. Ve F3 vyhrál Ralph Pütz a ve F4 Benjamin Berta.

Maďarsko přineslo jezdcům týmu Křenek Motorsport pódia i cenné zkušenosti
Ohlédnutí za sezonou TCR: Vesnič kraloval, každým závodem mu ale rostla silná konkurence
Na evropskou závodní scénu vstupuje Audi Sports Team Slovakia

Druhý formulový závod závěrečného podniku ESET Cupu na Hungaroringu okořenila mokrá dráha a drobný déšť. Startovalo se na pneumatikách se vzorkem a jezdci zvolili v prvních kolech obezřetnou strategii. Z pole-position startující Paolo Brajnik se ujal vedení a už po prvních metrech se zdálo, že bude závodu panovat – stejně jako při sobotní jízdě na suchu.

Jenže Brajnik dostal v závěru prvního kola hodiny a zůstal stát na trati. Svou modrou formuli už nerozpohyboval a na trať musel safety car. Vedení převzal Matěj Kácovský a s přehledem vévodil celému startovnímu poli. Po sobotní smůle, kdy mu monopost vzplál na startovním roštu, si v neděli vše vynahradil a zaslouženě zvítězil v celkovém pořadí.

V rámci kategorie F3 vyhrál Ralph Pütz před Antonínem Susem. Ve skupině monopostů formule 4 bylo umístění na stupních vítězů totožné se sobotním výsledkem – vyhrál Benjamin Berta před Patrickem Schoberem.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0