Matěj Smrž si z Oscherslebenu odváží dvě čtvrtá místa

Matěj Smrž si z Oscherslebenu odváží dvě čtvrtá místa

Závod 1 - Start Matěj zvládá dobře a po prvním kole se posouvá na sedmou příčku a doráží na šestého Nebela. Ve třetím kole už jde Matěj před svého býv

Matěj Smrž – Volné tréninky
Matěj Smrž testuje s MGM v Zolderu
Matěj Smrž dojel na Lausitzringu desátý

Závod 1 – Start Matěj zvládá dobře a po prvním kole se posouvá na sedmou příčku a doráží na šestého Nebela. Ve třetím kole už jde Matěj před svého bývalého kolegu a dotahuje se na pátého Cudlina. Cudlin ale nechce nechat svou kůži lacino a zajíždí své osobní maximum. To ovšem nic nemění na tom, že v dalším kole je už Maty pátý a ztrácí něco málo přes sekundu na Ransedera. Michiho náskok se ale rapidne snižuje a během této stíhačky Matěj zajíždí skvělý čas 1:26.951 a kromě Forése je nejrychlejším jezdcem na dráze. V devátém kole jde matěj na čtvrté místo, a i když třetího Neukirchnera už nemůže dotáhnout, tak jde o skvělý výkon. Ranseder se nevzdává a snaži se našeho závodníka držet, Matěj ale po setinkách svůj náskok navyšuje. Ve třináctém kole je závod předčasně ukončen červenou vlajkou a Matěj si tak připisuje třináct bodů za čtvrté místo.

Závod 2 – Do druhého závodu Matěj startuje excelentně a hned během prvních dvou kol se dostává na čtvrté místo! Přestože náš jezdec je v Oscherslebenu tradičně rychlý, tak dohnat první trojku na Yamaze a Dunlopech by byl nadlidský výkon. Naopak se Matěje znovu snaží držet Damo Cudlin, který potom lehce chybuje a za Matym tak jede Bastien Mackels. Ten se ale na jihočeského závodníka tlačí a přiváží sebou i Ransedera. Mackels se také dostává před Yamahu se startovním číslem 25, ale Matěj se ho nepouští a vypadá to, že do konce závodu se o čtvrté místo popere trojice Smrž, Mackels, Ranseder. Matěj by tomu ale rád předešel, a tak čtyři kola před koncem řeší oba své soupeře a snaží se jim alespoň o kousek ucuknout. To se mu nedaří, takže v závěru závodu se opravdu tvrdě bojuje. Matěj se s buldočí zarputilostí snaží udržet na čele této skupiny a to se mu také daří! Oschersleben tedy našemu jezdci přinesl dvě čtvrtá místa a šestadvacet bodů. Dobrá práce!

Matěj po závodech: \”Domů jedu rozhodně spokojený. Při pohledu na výsledky to tak nemusí vypadat, ale dvakrát 4. místo je za momentální situace maximum. Po problému s gumou v kvalifikaci jsem to neměl ze třetí řady snadné, navíc při prvním závodě jsem trochu zaspal. Během víkendu vše fungovalo dobře, pneumatiky nezklamaly a ani nepřekvapily a jediný problém byl předek motorky, který se mi při agresivnějších nájezdech zavíral a nepovedlo se nám to odstranit. Další víkend pokračujeme na Nürburgringu, který mám rád a chtěl bych se přiblížit prvni trojce. Ztráta na ně není malá a musíme bojovat!!!\”

PR Fans of Smrž

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0