Matyáš po Ning-po spokojen nebyl

Matyáš po Ning-po spokojen nebyl

Vystoupení Jana Matyáše během třetího podniku eSports WTCR v Ning-po ovlivnila penalizace a incidenty. Po jeho skončení tak český závodník spokojen nebyl.

Makeše podnik na Slovakia Ringu bavil
Galáš chce zabojovat o přední příčky i na Slovakia Ringu
Bylo to jako demoliční derby, říká Makeš

S výjimkou Mattea Richtera a Petra Kubovského reprezentoval Českou republiku během třetího podniku eSports WTCR v čínském Ning-po také Jan Matyáš. Ten se stejně jako Kubovský objevil v závodech serveru 3.

Jeho účinkování již ale tak úspěšné jako v případě zmíněné dvojice, které se podařilo ukořistit pódiová umístění, nebylo. Boj o startovní pozice pro první závod sice pro Matyáše skončil šestým místem a ještě během úvodního okruhu povyskočil na páté, vzápětí ale bylo po nadějích na dobrý výsledek. Obdržel totiž penalizaci průjezdu boxy kvůli nezpomalení po překročení traťových limitů. Kromě toho se navíc roztočil a cíl nakonec nespatřil.

Ve druhém závodě se pak po startu z 20. příčky dokázal probít až na osmé místo. V závěru ale došlo ke kolizi s Mihou Sporisem, která zapříčinila Janův pád do druhé desítky a v cíli z toho nakonec byla 12. pozice.

Richter s Kubovským získali v Ning-po stříbro

Vzhledem ke zmíněným skutečnostem tedy asi nikoho příliš nepřekvapí, že své účinkování v čínském klání nehodnotil příliš pozitivně: „Se svým výkonem rozhodně spokojený nejsem. Během prvního závodu jsem v nájezdu na cílovou rovinku přeskočil nešťastným způsobem obrubník, což jsem neustál, přetočil jsem se a musel zajet do boxů. Ve druhém závodě jsem se prodíral polem z posledního místa na startu. Poté, co jsem se dostal na osmou příčku, následovalo několik kontaktů s ostatními jezdci. Cílem jsem nakonec projel jako dvanáctý,“ řekl Matyáš.

Svůj nezdar se Honza pokusí napravit během finálového klání v malajsijském Sepangu, do jehož závodů, které jsou na programu 18. května, se rovněž pokusí kvalifikovat. Navíc se nechal slyšet, že se mu tento okruh hodně zamlouvá.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0