Matyáš si účinkování na Slovakia Ringu užil

Matyáš si účinkování na Slovakia Ringu užil

Jan Matyáš si své vystoupení ve druhém podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu užil. Pro klání v Ning-po by se rád kvalifikoval výše než na čtvrtý server.

Galáš očekává od Slovakia Ringu lepší závodění
Ve druhém podniku eSports WTCR nastoupí tři Češi
Galáš chce zabojovat o přední příčky i na Slovakia Ringu

Během druhého podniku eSports WTCR na Slovakia Ringu dosáhli pódiových výsledků hned dva čeští závodníci. Zatímco prvním z nich byl Jáchym Galáš, kterému se podařilo dokončit na třetím místě oba závody serveru 2, druhým Jan Matyáš.

Ten se pro změnu představil na čtvrtém serveru, na který se sice původně nekvalifikoval, odřeknutí účasti ze strany několika závodníků mu ale umožnilo startovat a rozhodně nebyl jenom do počtu. Zatímco v úvodní jízdě dovezl svůj vůz Hyundai i30 N TCR v barvách BRC Hyundai N LUKOIL Racing Teamu do cíle na čtvrté pozici, ve druhé bitvě si ještě o místo polepšil a i on se tak mohl radovat z bronzového úspěchu.

Galáš s Matyášem vybojovali na Slovakia Ringu pódium

Po skončení slovenského klání Matyáš prozradil, že si účinkování na tomto okruhu užil. Rovněž odhalil své cíle pro nadcházející klání v čínském Ning-po, kde by se rád kvalifikoval na vyšší server.

„Jelikož jsem nebyl schopen probojovat se do startovního pole přímo, nebyl jsem se svým kvalifikačním výkonem příliš spokojen. Naskytla se ovšem příležitost zazávodit si na serveru 4, kde jsem si užil zajímavé souboje a mohl se radovat z pódiového umístění. Online závodění mě velice baví, tak se pokusím kvalifikovat i do podniku na okruhu v Ning-po. Tato trať mi sedí více než Slovakia Ring, tak uvidíme. Úspěch by pro mě byl, kdybych se probojoval na vyšší server a v závodech se přiučil něco od nejlepších,” uvedl Matyáš, kterého můžeme v reálných závodech vídat na motokárové scéně.

Cesta na startovní rošt podniku v Ning-po zatím Honzovi vychází dobře. V noci ze středy na čtvrtek totiž jako jediný z Čechů figuroval na postupových pozicích, když okupoval 74. příčku.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0