Maxime Martin a Felix da Costa ukořistili sedačku v DTM

Maxime Martin a Felix da Costa ukořistili sedačku v DTM

Belgičan Maxime Martin a Portugalec Antonio Felix da Costa nahradí v továrním týmu BMW Motorsport v šampionátu DTM Andyho Priaulxa a Dirka Wernera. Da

Andy Priaulx končí v DTM a přesouvá se do USCR
BTCC má za sebou první závodní víkend, pro vítězství si dojeli Collard, Shedden a Neal
WTCR: Priaulx bude závodit pro Cyan Racing

Belgičan Maxime Martin a Portugalec Antonio Felix da Costa nahradí v továrním týmu BMW Motorsport v šampionátu DTM Andyho Priaulxa a Dirka Wernera. Da Costa letos vybojoval ve Světové sérii Renault třetí místo a Martin letos závodil v ALMS po boku Billa Auberlaina s továrním BMW Z4 GTE.

Kromě toho působil Martin jako testovací jezdec týmu BMW Motorsport v DTM a s týmem Marc VDS se zúčastnil šampionátu Blancpain Endurance Series a závodu 24h Nürburgring.

\”Bylo mým cílem získat sedačku v DTM, poté, co jsem strávil rok jako testovací jezdec. Jsem velmi hrdý, že se mi to povedlo a zároveň bych rád poděkoval lidem v BMW, že mi tolik důvěřují. Udělám všechno proto, abych byl v DTM úspěšný,\” okomentoval tuto radostnou novinku Martin.

Antonio Felix da Costa si podle šéfa BMW Motorsportu Jense Marquardta vysloužil místo v DTM díky výborným výsledkům, které předvedl minulý víkend při testu v Jerezu.

\”Antonio nás při testech přesvědčil, že je to velmi talentovaný jezdec, což také dokazoval v předchozích letech v monopostech. Moc se těším, na jeho vývoj v DTM,\” řekl Marquardt.

Opačným směrem se vydávají Andy Priaulx a Dirk Werner, kteří v předchozích dvou letech v DTM příliš neoslnili. Werner se přesouvá do vytrvalostních závodů v Evropě včetně čtyřiadvacetihodinovky na Nürburgringu, zatímco Priaulx míří do USA do šampionátu USCR.

CZO – Ondřej Laušman
Foto: BMW Motorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0