Maxmilián Karhan si z Chebu přivezl pohár za třetí místo

Maxmilián Karhan si z Chebu přivezl pohár za třetí místo

První závod a hned bedna. Takový je výsledek prvního letošního závodu Poháru AČR v kategorii motokár Easy 50, známé také jako školní 50. Třetí místo s

LukaMotorsport – Max Karhan – International Grand Finals 2015
Max Karhan – vycházející dětská hvězda Lukamotorsport
Max Karhan ukázal Italům, jak řídí kluci z východu

První závod a hned bedna. Takový je výsledek prvního letošního závodu Poháru AČR v kategorii motokár Easy 50, známé také jako školní 50. Třetí místo sedmiletého Maxe bylo po právu vybojované.

Na závodní víkend 1.-3.5. 2015 se Max Karhan připravoval už z kraje týdne. Zatímco on ladil stopu, otec s mechanikem ladili motor. Protože v úterý zkrápěl trať déšť, měl Max možnost potrénovat i na vodě.

V pátek probíhaly volné tréninkové jízdy, v sobotu pak měřené. Podle výsledků poslední měřené tréninkové jízdy se určovalo pořadí na startovním roštu. U Maxe se projevil začínající talent a výsledkem byl nejlepší čas, kterým si zabezpečil start z první pozice v nedělním závodě.

Neděle zahrnovala tři závodní jízdy. Na startu té první Max zaspal, v důsledku čehož se propadl do hloubi startovního pole, které čítalo 14 jezdců. Začal boj o pozice. A úspěšně. Do cíle dojel Max Karhan na třetím místě. Na startu druhé závodní jízdy si Max prohodil místo s druhým jezdcem kvalifikace (resp. měřeného tréninku). A situace se opakovala. Zaváhání na startu, následně stíhací jízda, během které se Max vrátil na čelo startovního pole a pozici udržel až do cíle. Odpolední třetí, super finálová, jízda se nesla v podobném duchu jako ty dvě předešlé. Po nevydařeném startu musel Max získávat ztracené pozice. Tento boj nakonec Max zakončil krásným třetím místem.

K závodu více dodává Maxům otec Lukáš Karhan: „První letošní podnik mě utvrdil v tom, že i tahle nejmenší dětská kategorie je regulérní závodem, kde se naši synové a dcery perou za volanty svých motokár o každou pozici ve startovním poli. A my tatínkové-mechanici svádíme boj v depu. Z třetího místa mám pochopitelně radost. Na startech musí Max zapracovat. V přípravě nepolevujeme a těšíme se na další závod. S Maxem děkujeme všem partnerům a strejdům, kteří nás podporují.“

Ať se kola točí.

Max Karhan #144, jezdec týmu Lukamotorsport

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0