Maxx Formule zavítá do Mostu

Maxx Formule zavítá do Mostu

Na autodromu v Mostě se v sezoně 2020 představí šampionát Maxx Formule. Série bude součástí doprovodného programu podniku ETRC. Chcete-l

Šmídl na celkovém 14. místě EuroNASCAR Esports Series
Nedělní zlatý double hned pro čtyři jezdce
Lacko vyskočil v Mostě na pódium

Na autodromu v Mostě se v sezoně 2020 představí šampionát Maxx Formule. Série bude součástí doprovodného programu podniku ETRC.

Chcete-li vidět naživo závody vozů F1, navštivte na konci srpna příštího roku Autodrom Most. Nelekejte se, na severozápadě Čech se nebude konat velká cena královny motorsportu, ale pouze podnik Maxx Formule. Šampionát závodů monopostů vyráběných od 90. let až do roku 2010, jehož se kromě „efjedniček“ mohou účastnit také vozy GP2, F3000, IndyCar nebo Super League Formule, na okruh zavítá jakožto součást doprovodného programu místního klání ETRC.

Podle slov obchodního manažera Autodromu Most Jakuba Krafka se dá očekávat, že vozy Maxx Formule pokoří během posledního letního víkendu příštího roku (28.- 30.8.) traťový rekord na jedno kolo, jehož hodnota činí 1:25,610 a již od roku 2009 jej ve svém držení má Stefan Mücke.

„Podařilo se nám dohodnout s promotérem seriálu Maxx Formule, který je vypsaný pro vozy vysokoobjemových monopostů kategorií Formule 1, GP2, F3000, IndyCar nebo Super League Formule, vyráběných od 90. let do roku 2010. V případě příznivých klimatických podmínek se tedy dá předpokládat, že se dočkáme rychlostního rekordu dráhy. Takto superrychlé speciály u nás budou totiž závodit na novém profilu okruhu poprvé, šikana na konci cílové rovinky přibyla v roce 2005,“ uvedl Krafek.

Během tohoto podniku navíc pravděpodobně bude publiku umožněno fandit domácímu zástupci. Během letošního premiérového ročníku série totiž byla součástí startovní listiny Veronika Jaksch, která se s vozem Dallara GP2 účastnila kategorie Advance a v celkovém pořadí obsadila druhou příčku, přičemž o zisk titulu ji připravil pouze nižší počet vítězství než v případě Christophera Breniera.

titulní fotografie: Maxx Formula

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0