Měli jsme na víc, říká Salač

Měli jsme na víc, říká Salač

U Filipa Salače panovala po úvodním závodě Moto3 v Kataru s osmým místem spokojenost. Je si však vědom skutečnosti, že nebýt kvalifikačního nezdaru, mohl pomýšlet na lepší umístění.

Salač odstartuje v neděli ze čtrnáctého místa
Salač se dostává zpět do formy
Salač nebodoval ani v Rakousku

Předsezonní testy Moto3 v Kataru dopadly pro Filipa Salače na výbornou. Český závodník v nich dokázal zaznamenat nejrychlejší čas. Během úvodního závodního víkendu sezony o týden později již to ale v jeho podání tak bezproblémové nebylo. V kvalifikaci se mu po pádu nepodařilo probojovat do druhé části a byl tak odsouzen ke startu až z 20. příčky. O den později se mu ovšem v závodě podařilo sobotní nezdar napravit. Posunul se o 12 pozic nahoru a cílem projel jako osmý.

“Do závodu jsem dobře odstartoval a v prvních třech kolech jsem se probojoval na desáté místo, což bylo super. Poté jsem se snažil na této pozici držet a šetřit pneumatiky, které právě v úvodu závodu dostaly dost zabrat kvůli jízdě na limitu. Čtyři kola před koncem jsem chtěl zaútočit na přední pozice, ale v tu chvíli jsem měl již hodně opotřebovanou přední pneumatiku. Už jsem nemohl předjíždět tak, jak bych si představoval a nemohl jsem jít dopředu,” uvedl jezdec stáje Rivacold Snipers v pozávodní tiskové zprávě.

“Dvě kola před koncem jsem byl na šestém místě, ale udělal jsem chybu, když jsem nechal jednu zatáčku trochu otevřenou. Toho využil Raúl Fernández, vyvezl mě ven a předjeli mě ještě další jezdci. Klesl jsem na jedenácté místo a do posledního kola jsem najížděl s tím, že to bude velká loterie, což se potvrdilo. Všichni začali hodně bojovat, ale nedal jsem se. Nakonec je z toho osmé místo.”

Vzhledem ke své startovní pozici byl osmnáctiletý závodník se svým výsledkem spokojen. Věří však, že pokud by mu kvalifikace vyšla lépe, mohl mířit ještě výše.

Není to výsledek, který jsem po testech očekával, ale myslím si, že po startu z dvacátého místa je to skvělé. Vyplatila se nám volba tvrdé zadní pneumatiky. Měl jsem dobré výjezdy ze zatáček a na cílové rovince jsem ještě dokázal předjet z větrného pytle. Vím, že jsme měli na víc a příště musíme startovat více vepředu, protože pak bude závod úplně jiný. Celkově to byl skvělý víkend, nabral jsem nové zkušenosti, jen se nepodařil jeden trénink a měl jsem smůlu v kvalifikaci.”

Pokud nebude podnik kvůli koronaviru zrušen, čeká Filipa další letošní klání 5. dubna v americkém Austinu. Zde by se již za normálních okolností měla vedle nižších tříd představit také královská kubatura MotoGP.

titulní fotografie: Snipers Team

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Josefus 9 months ago

  Osmé místo Salače ve druhé sezoně není špatné. Kdyby však dojížděl kolem osmých míst v šampionátu Moto 3 i v desáté a jedenácté sezoně, jak tomu bylo v případě Jakuba Kornfeila, bylo by to na pováženou.

 • comment-avatar
  Josefus 9 months ago

  Osmé místo Salače není špatné, avšak dlouho jste nereferovali o panu Konopkovi a o posádce ARC Bratislava. Dodávám proto, že v konečném pořadí ASIAN LE MANS SERIES 2019/2020, skončil tým ARC Bratislava v kategorii LMP2-Am na 4. místě ze 4 účastníků.
  Kdyby neexistovala kategorie LMP2-Am, skončil by tým ARC Bratislava na 13. místě ze 13 účastníků.
  Pan Konopka obsadil v konečném pořadí jezdců v kategorii LMP2-Am 7. místo. Pro Letošní závod v Le Mans tedy nefiguruje ani mezi 10 oficiálními náhradníky.

 • DISQUS: 0