MĚŘENÉ TRÉNINKY ROTAX EUROCHALLENGE 2013. OSTRÝ START JAK SE PATŘÍ!

MĚŘENÉ TRÉNINKY ROTAX EUROCHALLENGE 2013. OSTRÝ START JAK SE PATŘÍ!

Ráno čekal na všechny účastníky šok – sněhová pokrývka kolem celé závodní tratě. Zatažená obloha nicméně během dne další přeháňky nepřinesla a měřené

Cheb hostil čtvrtý závod CZECH KART OPEN 2018
Série Rotax Eurochallenge 2013 zahájena
VÍTEJ ZLATÝ HATTRICKU

Ráno čekal na všechny účastníky šok – sněhová pokrývka kolem celé závodní tratě. Zatažená obloha nicméně během dne další přeháňky nepřinesla a měřené tréninky proběhly dokonce na suchu. V měřených trénincích se českých jezdců do elitní dvacítky dokázal dostat pouze Jiří Forman, který skončil 16. a zítra tak ve vyřazovacích jízdách bude startovat vždy ze čtvrté řady.

Dopoledne vyplnily administrativní a technické přejímky, briefinky s jezdci a především volné tréninky již s využitím časomíry. Bohužel však vzhledem k počasí nebyly tyto poslední volné tréninky zároveň měřením sil před kvalifikací. Trať totiž osychala každým odjetým kolem a především v kategorii Rotax Max Seniors, která vyrazila na trať jako první, nebylo možné objektivní srovnání – část jezdců použila mokré a část suché pneumatiky.
Pro informaci tedy výsledky našich jezdců v těchto volných trénincích:
• V kategorii Rotax Max Seniors byl v první skupině Jiří Forman osmý, Petr Běžel 26. a David Rychtár 29. Ve druhé skupině jel jen Petr Fulín a skončil šestnáctý.
• Oba čeští piloti v kategorii Rotax Max Juniors startovali v první skupině, když Jakub Kadlčák obsadil osmé a Tomáš Salva 21. místo.
Měřené tréninky zahájily tři skupiny kategorie Rotax Max Seniors. Už jezdci v první skupině nasadili neskutečně vysokou laťku, když prvních devět v této skupině pokořilo hranici 55 sekund. Ve druhé skupině hon na skvělé časy pokračoval a ti nejlepší se opět pohybovali pod 55 vteřinami. V této skupině jel také první český zástupce David Rychtár, ale v takové konkurenci na nejrychlejší nestačil. Ve třetí skupině jsme měli zbylé tři zástupce. Nejlépe si vedl Jiří Forman, který jel zcela osamocen a ve skupině skončil sedmý, výborný výkon podal Petr Fulín, který ve skupině obsadil 15. místo a na 19. pozici pak skončil Petr Běžel. O vyrovnanosti jezdců svědčí fakt, že celkově šestnáctého Jiřího Formana dělily od místa v první desítce pouhopouhé setiny sekundy.
V kategorii Rotax Max Juniors byli jezdci v měřených trénincích rozděleni do dvou skupin, v první z nich český zástupce Jakub Kadlčák obsadil 9. místo a ve druhé pak Tomáš Salva místo 19. Celkově ale oba dělila pouze dvě místa na konci třetí desítky.
“Jsem rád, že jsme dokázali posunout nastavení a oproti včerejšku jsme byli o dvě desetiny rychlejší. První závod Rotax Eurochallenge v Genku je každoročně specifický účastí mnoha jezdců z Beneluxu, Anglie a Skandinávie, kteří sem jezdí testovat velice často a trať skvěle znají. Tito jezdci však v dalších závodech Eurochallenge již nebývají v popředí a tak lze být spokojen i s tímto umístěním. Škoda jen, že se mi nepovedlo se za někým potáhnout na rovince, stačila by jedna desetinka a startoval bych ze druhé řady.”, popsal nesmírně vyrovnanou situaci v dnešním měřeném tréninku Jiří Forman.
Stručný přehled výsledků měřených tréninků:
Rotax Max Seniors (84 startujících):
1. Connor JUPP (GBR)
2. James SINGLETON (GB)
3. Philip MORIN (SWE)
16. Jiří Forman
31. Petr Fulín
42. Petr Běžel
81. David Rychtár
Rotax Max Juniors (65 startujících):
1. Josh PRICE (GB)
2. Shanaka CLAY (GBR)
3. Guan Yu ZHOU (GBR)
27. Jakub Kadlčák
29. Tomáš Salva
 Rotax Max DD2 (55 startujících):
1. Sean BABINGTON (GBR)
2. Ferenc KANCSAR (HUN)
3. Xen DE RUWE (BEL)
Miroslav Forman