Meyer Shank Racing prý pro Le Mans vsadí na ‚dámskou jízdu‘

Meyer Shank Racing prý pro Le Mans vsadí na ‚dámskou jízdu‘

Podle všech indicií se americká stáj Meyer Shank Racing letos chystá vrátit do Le Mans. Nastoupit má ve třídě LMP2 s vozem Oreca 07 Gibson. Zajímavos

Nielsen potřetí v Le Mans, letos v barvách Ebimotors
Porsche chce opět do Le Mans se čtyřmi vozy v GTE Pro
Technický delegát ACO Bouvet vysvětluje systém EoT

Podle všech indicií se americká stáj Meyer Shank Racing letos chystá vrátit do Le Mans. Nastoupit má ve třídě LMP2 s vozem Oreca 07 Gibson. Zajímavostí ovšem je, že za volant usednou jen dámy, konkrétně pak posádka složená ze stejného týmu, který tento víkend nastupuje v Daytoně v rámci Rolex 24.

Tým z amerického Ohia má za sebou zatím jen jeden závod v Le Mans, a to v roce 2016. Tehdy s vozem Ligier a posádkou Ozz Negri, John Pew a Laurens Vanthoor dokončili ve třídě LMP2 na celkovém 14 místě. Do letošního Le Mans chce tým vyhledat partnera ze série ELMS. Celý projekt však také závisí na schválení ze strany ACO a FIA.

Posádka má ovšem sestávat pouze z žen, a to po vzoru spolupráce Meyer Shank Racing a Heinricher Racing, která vrcholí tento víkend v Daytoně s první čistě dámskou posádkou v 25 letech. Na oficiální soupisce týmu v rámci třídy GTD figurují Jackie Heinricher, Katehrine Legge, Ana Beatriz, Simona de Silvestro a Christina Nielsen.

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 2 years ago

    Raději bych je viděl na startovním roštu jako Gird Girls. Minisukně a trička s výstřihem by jim sekly lépe než ty overaly potlačující jejich ženskost.

  • DISQUS: 0