Návrat do FIA CEZ: Mičánkův tým otevírá juniorský program, hledá dva talenty pro Lamborghini

K prestižnímu šampionátu Lamborghini Super Trofeo Europe si tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra přidá ještě jeden stálý program navíc. Se dvěma vozy Lamborghini Huracán bude startovat v zónovém mistrovství FIA CEZ.

„Naším cílem je dát šanci dvěma juniorským jezdcům, které budeme nasazovat do sprintů,“ nastínil manažer týmu Jiří Mičánek jr. s tím, že jedná s několika talentovanými piloty z nastupující generace. Ty v sezoně 2023 posadí do toho nejlepšího, co lze ve střední Evropě v kategorii GT mít – vozů Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2, s nimiž tým startuje v evropském seriálu Super Trofeo. Noví jezdci dostanou k dispozici i celé zázemí profesionálního týmu se zkušenostmi z pětiletého působení v Evropě.

Po dlouhé době kalendáře obou seriálů nekolidují, tým tak bude moci objet všechny podniky v obou programech. „V Super Trofeo budeme mít po letošní druhé polovině sezony jednoznačně ambici bojovat o titul, ve FIA CEZ uvidíme, ale věřím, že dáme dohromady tak kvalitní jezdce, že s profesionálním zázemím a zkušenostmi našeho týmu můžeme o vítězství bojovat i zde,“ říká Jiří Mičánek.

Juniorský program, který odstartuje ve spolupráci s Buggyra Academy, má jasnou ambici: „Chceme vychovat kvalitní jezdce, kteří budou maximálně konkurenceschopní na mezinárodní úrovni. Jsem si jistý, že v Česku není mnoho týmů, které by mohly talentovaným jezdcům dát takovou podporu jako my ve spolupráci s Buggyrou. Na jednu stranu je to náš přínos českému motorsportu, na druhou stranu je to pro nás i cesta, jak si vychovat profesionální jezdce pro Super Trofeo, kde se chceme stále víc profilovat jako jeden z nejlepších a nejkvalitnějších týmů v Evropě,“ doplnil Mičánek.

K juniorskému programu se Mičánek Motorsport powered by Buggyra vrátí po roční pauze. V sezoně 2021 po několikaleté spolupráci dovedl k titulu v seriálu TCR Eastern Europe Michala Makeše.

Týmový manažer nyní vyjednává s několika jezdci z nastupující generace závodníků. Ti, se kterými se dohodne, usednou na jaře za volant Lamborghini Huracán Super Trofeo EVO2. „Z pohledu aut se nic nemění – máme tři vozy, které zvládneme nasazovat do obou šampionátů. A v obou šampionátech budeme mít dvě posádky. Logisticky to sice bude náročné, ale víme, že to zvládneme,“ říká Jiří Mičánek.

Ten zároveň počítá s tím, že třetí vůz bude k dispozici i pro exhibice nebo závody do vrchu, ve kterých letos sám startoval a získal titul vicemistra České republiky.

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.