Fenomenální víkend: Mičánkovy Huracány vládly v Brně trati i paddocku

Dvě vítězství a k nim jedno pódium. Tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra dominoval závěrečnému podniku zónového okruhového mistrovství FIA CEZ na Masarykově okruhu, kam se vrátil po dvouleté pauze.

Hektický víkend korunovaný skvělými výsledky má za sebou tým Mičánek Motorsport powered by Buggyra. Tým, který během sezony startuje v prestižním seriálu Lamborghini Super Trofeo Europe, nasadil na Masaryk Racing Days na brněnském automotodromu hned tři auta a tři piloty. Nejlepší z nich – Josef Záruba – suverénně ovládl oba závody ve sprintu. V sobotním pak dokonce pokořil i vítěze papírově rychlejší třídy GT3 a zvítězil absolutně.

„Na tom výsledku si nejvíc cením toho, že jsme jasně ukázali, kam patříme. Že i když se na tento šampionát nesoustředíme, dokážeme v něm být takto dominantní. Dokazuje to, že jsme tým, který má svojí profesionalitou, zázemím, zkušenostmi a lidmi úroveň minimálně evropskou,“ hodnotí víkend na Masarykově okruhu manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Dominantní výkon předvedl Josef Záruba, který startoval ve třídě GTC v závodu Divize 4. Svoji třídu suverénně ovládl a v sobotu mu nestačili ani soupeři papírově rychlejší třídy GT3. Záruba se za volant týmového Lamborghini Huracán vrátil po třech měsících od posledního startu. A sázka na osvědčeného pilota Jiřímu Mičánkovi vyšla. „Jsem rád, že jsem dostal šanci se do Huracánu vrátit a že byl Jirka Mičánek spokojený. Tým mi připravil skvělé auto, za to je taky potřeba poděkovat. Závody jsem si neuvěřitelně užil. I díky atmosféře a všem lidem, kteří za námi přijeli, protože jsme závodili doma,“ zhodnotil víkend Záruba.

„Pepa přesně splnil očekávání, které jsme od něj měli. Dokázal dovézt auto na prvním místě ve třídě a sobotní absolutní vítězství pro nás bylo hodně příjemným bonusem,“ pochválil svého jezdce Mičánek.

Záruba v sobotním prvním závodu nadělil nejbližšímu soupeři ve své třídě i nejrychlejšímu jezdci GT3 téměř sedm vteřin. A naopak v neděli až do konce závodu byl za zády nejrychlejšího vozu GT3 pilotovaného Liborem Milotou. Cílem projel se ztrátou čtyř desetin na soupeře ve voze, který je o třídu výš. A druhé nejrychlejší auto třídy GTC – Lamborghini Huracán pilotovaný Dennisem Waszkem, za Zárubou zaostal téměř o půl minuty.

Do sobotního podvečerního vytrvalostního závodu pak odstartovala dvojice Kurt Wagner a Libor Dvořáček. Sehraná posádka, která ve stejném formátu závodí i v Lamborghini Super Trofeo Europe, získala pro tým další poháry – tentokrát za třetí místo.

Jiří Mičánek přiznává, že brněnský víkend pro něj byl nejnáročnější v sezoně. „Upřímně – nachystat a úspěšně dovézt do cíle tři auta je už opravdu hodně velké sousto. Znamená to mít dost kvalitních lidí, aby se o každé auto staral naprosto profesionální tým. O to víc mám radost, že se nám to podařilo a chci za to všem klukům poděkovat. Na dno jsme si sáhli v podstatě všichni, ale výsledek za to stál. Zároveň to beru jako velkou zkušenost a test limitů, které máme,“ konstatuje Mičánek s tím, že nejtěžší byly čtvrteční testy, ve kterých tým ladil hned tři „syrová“ auta.

Kromě povinností spojených se závoděním věnoval šéf týmu spoustu času hostům. „Do Brna jsme se poslední dva roky nedostali kvůli kolizi s kalendářem Super Trofeo Europe. Takže jsme tento víkend pojali po dlouhé době jako náš domácí. Přijely za námi stovky partnerů a přátel. A já jsem rád, že jsme jim ukázali, že nejsme nejlepší jen po závodní stránce, ale že i celý tým, jeho fungování a prezentace jsou na vyšší úrovni, než jsou standardy pro středoevropské závodění,“ doplnil Jiří Mičánek.

Mezi hosty byla i úřadující vítězka prestižní soutěže Top Model of the World Natálie Kočendová, která se na sedadle spolujezdce projela po dráze v ultimátním kabrioletu Mercedes SL63 AMG.

 

Autor

Redakce

Externí materiály upravené redakcí MotorMixu.