Mičánek Motorsport čeká ostrý start sezóny – Zárubu s Formánkem prověří závody Lamborghini Super Trofeo na Monze!

Mičánek Motorsport čeká ostrý start sezóny – Zárubu s Formánkem prověří závody Lamborghini Super Trofeo na Monze!

Na jezdce brněnského týmu Mičánek Motorsport čeká letos pořádně ostrý start. Po nedávném oficiálním kolektivním testu seriálu Lamborghini Super Trofeo

Další úspěch týmu Mičánek Motorsport, tentokráte na Slovakia Ringu
Radical Masters – ZLATÝ ZÁVĚR SEZÓNY PRO FOR-ZU
Jezdci týmu Mičánek Motorsport powered by Buggyra se o víkendu představí v Brně na Masaryk Racing Days

Na jezdce brněnského týmu Mičánek Motorsport čeká letos pořádně ostrý start. Po nedávném oficiálním kolektivním testu seriálu Lamborghini Super Trofeo v italské Monze, čeká na Josefa Zárubu a Bronislava Formánka úvodní závodní víkend na stejné trati.

„Po úvodním roll outu doma v Brně jsme s našim novým Lamborghini Huracán zamířili do Milána na oficiální kolektivní test. Do obou testovacích dnů jsme vstupovali s cílem najet spoustu kol a co nejvíce se přiblížit špičce celého pole a myslím, že se nám to podařilo,“ těmito slovy hodnotí nedávný test šéf týmu Jiří Mičánek Jr.

Lamborghini Huracán ST představuje nejrychlejší pohárový vůz světa. Není tedy divu, že do kokpitů těchto vozů usedá přední evropská špička. Nadcházející závodní víkend tak poskytne jedinečnou možnost srovnání se s těmi nejlepšími, a to nejen pro jezdce, ale především pro celý tým.

„O víkendu nás v Itálii čekají dva ostré závody v rámci závodního víkendu Blancpain GT. Osobně si myslím, že nás hned na úvod čeká vrchol celé sezóny, moc se na to těším. Monza představuje legendu. Je to trať všech tratí a zdejší top speed dokonale prověří techniku i připravenost celého týmu. Věřím, že jsme na tuto výzvu dobře připravení a že Jožka s Broňkem v nabitém poli jezdců uspějí na výbornou,“ dodává Jiří Mičánek v čase, kdy členové týmu nakládali do týmového kamionu poslední zbytky vybavení.

„Testy byly hodně náročné, ráno to bylo vždy na suchu, odpoledne pak na mokru. Zatímco na suchu se mi dařilo, tak na mokru jsem si musel hodně zvykat. Auto ale fungovalo naprosto perfektně,“ vzpomíná na nedávný test Bronislav Formánek a dále dodává:

„Na Monze jsem startoval již s Radicalem i s dvoulitrovým Renaultem v NECu. Tohle je ale opravdu něco jiného. Lamborghini a vyrovnané pole tří desítek jezdců slibuje atraktivní podívanou, takže se moc těším.“

Své pocity před odjezdem prozradil i druhý z jezdců, Josef Záruba:
„Monza představuje zdánlivě lehkou, ale velice rychlou trať. Těch pár zatáček vyžaduje naprostou preciznost při průjezdu každé z nich. V samotných závodech nepůjde až tak o výsledek, ale spíš o zkušenosti. Nedávné testy nám ukázaly, že se můžeme poměřit i s těmi nejlepšími. Ve všech jízdách jsme se vešli do desítky, přičemž mě se podařilo v úvodní mokré části zajet absolutně nejrychlejší kolo. V porovnání s formulí Renault byla ta trať najednou o poznání užší a musel jsem si dost zvykat. Auto bylo naprosto perfektní a vše šlapalo na jedničku. Asi nemusím říkat, že se na kulisu víkendu Blancpain GT Series moc těším. Seznam přihlášených prozrazuje, že konkurence bude v závodech ještě větší, přesto však věřím, že se v nabitém poli neztratíme.“

Program víkendu na Monze:

Pátek 20. dubna
11:40 – 1. volný trénink – 60 min
16:10 – 2. volný trénink – 60 min

Sobota 21. dubna
10:35 – kvalifikace – 50 min
15:10 – 1. závod – 50 min

Neděle 22. dubna
12:20 – 2. závod – 50 min

PR GP Group s.r.o.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0