Mičánek Motorsport veze z Hungaroringu první a druhé místo. Další dvě pódia přidali i jezdci na Red Bull Ringu

Mičánek Motorsport veze z Hungaroringu první a druhé místo. Další dvě pódia přidali i jezdci na Red Bull Ringu

Třetí závod Carbonia Cupu zavedl jezdce do Maďarska na Hungaroring. Na tamním okruhu, který pravidelně hostí Grand Prix Formule 1, se jezdci utkali o

FOR-ZA Racing na Silverstone
Jezdce týmu Mičánek Motorsport prověří legendární Eau-Rouge
Mičánek Motorsport uzavřel letošní závodní program v Mostě závodem Carbonia Cupu

Třetí závod Carbonia Cupu zavedl jezdce do Maďarska na Hungaroring. Na tamním okruhu, který pravidelně hostí Grand Prix Formule 1, se jezdci utkali o body v jednom sprintovém závodě, v němž Michal Petrů a Bronislav Formánek vybojovali první double pro brněnský tým Mičánek Motorsport.

“Tento víkend nelze hodnotit jinak než pozitivně. Oběma jezdcům se podařilo s přehledem ovládnout svou třídu a po předchozím úspěchu na Slovakia Ringu opětovně potvrdili potenciál našich vozů,” hodnotí maďarský závodní víkend manažer týmu Jiří Mičánek jr.

Základ k tomuto výbornému výsledku položili Petrů s Formánkem již v kvalifikaci, když si připsali druhý a třetí nejrychlejší čas.

LZ7_3660-700x467

Cílem závodu pak obě pohárové Lamborghini projeli s rozestupem, který představoval pouhopouhé tři desetiny vteřiny s tím, že jako první byl šachovnicí odmávnut Michal Petrů:

“Dnešní závod měl všechny správné atributy. Vyrovnané souboje, předjíždění, napětí a těsný finiš. Hodně jsem si to užil. Jel jsem na Hungaroring s tím, že bych si přál zajet čas na hranici 1:53. V kvalifikaci jsem zajel nejrychlejší kolo za 1:52:7, což mě před závodem hodně potěšilo. Celkově to hodnotím jako hodně podařený víkend, v jehož průběhu se nám podařilo doslova všechno a za to patří klukům z týmu velký dík.”

“Byl to naprosto skvělý závod, vše si sedlo jak mělo a nám se podařilo z daných podmínek vytěžit maximum. Start mi vyšel perfektně a do první zatáčky jsme najížděli s Michalem bok po boku, což bylo pro zbytek závodu rozhodující. Rád bych poděkoval celému týmu za skvělou přípravu auta. Stejně tak i Michalovi za krásné souboje, které byly někdy hodně těsné, ale stoprocentně fér,” těmito slovy ocenil Bronislav Formánek výkon svého týmového kolegy.

Mičánek Motorsport tentokráte však nesbíral vavříny pouze na Hungaroringu. Druhá část týmu byla s vozy Porsche na Red Bull Ringu, kde se konal druhý podnik Porsche Sports Cupu.

Porsche Sports Cup Deutschland - 3. Lauf Red Bull Ring 2015 Foto: Gruppe C GmbH

Porsche Sports Cup Deutschland – 3. Lauf Red Bull Ring 2015
Foto: Gruppe C GmbH

Tam v jízdě pravidelnosti bojovali v konkurenci tří desítek závodníků Josef Šmarda a Tomáš Urban. Zatímco po sobotním závodě stanul na pódiu Josef Šmarda, tak v neděli to byl Tomáš Urban. Více k tomu již říká šéf týmu, pan Jiří Mičánek:

„O Red Bull Ringu se všeobecně ví, jak moc tam jsou proměnlivé podmínky. Nám tentokráte přálo štěstí a oba závody jsme odjeli na suchu. Oba jezdci si mimo bodů odvezli domů také velké poháry za umístění na pódiu. Josef Šmarda byl v sobotu třetí a Tomáš Urban v neděli druhý. Josef Šmarda přidal v neděli i body za sedmé místo, díky čemuž se v průběžné kvalifikaci posunul na celkové čtvrté místo, s tím, že jej od třetího místa dělí pouhopouhé tři body.“

Po návratu z Maďarska mají jezdci Carbonia Cupu v kalendáři naplánovanou měsíční přestávku, po které vyrazí na další atraktivní trať (4.7.). Tou bude moderní triovál Eurospeedway Lausitz, který se nachází necelých 140 km od Ústí nad Labem. Josef Šmarda a Tomáš Urban budou mít přestávku ještě o týden delší. Další dva závody je čekají o víkendu 9.-10. 7. a jejich dějištěm bude legendární Nürburgring.

Užitečné odkazy:
Oficiální web týmu – www.micanekmotorsport.cz
Oficiální web série – www.porsche.com/porschesportscup-germany/en/ / www.carbonacup.cz

PR GP Group s.r.o.

FullSizeRender (2) PSC615_SH12636.JPG

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0