Mičánek Motorsport zahajuje závodní sezónu 2016

Mičánek Motorsport zahajuje závodní sezónu 2016

Brněnský tým Mičánek Motorsport zahajuje o tomto víkendu závodní sezónu 2016. Přesněji ostrá sezóna začíná pro jednoho z týmových jezdců, Tomáše Mičán

Šenkýř Motorsport – Podzimní cena 2013
ZLOMÍ V BRNĚ PETR FULÍN SVÉ ZÁVODNÍ PROKLETÍ?
\”Náhodná setkání\” Petra Fulína a jeho společníků v letošní sezoně ETCC

Brněnský tým Mičánek Motorsport zahajuje o tomto víkendu závodní sezónu 2016. Přesněji ostrá sezóna začíná pro jednoho z týmových jezdců, Tomáše Mičánka, kterého čeká úvodní podnik rakouského seriálu Drift Challenge.

Zbytek týmu pak čeká závěrečné rozsáhlé testování na brněnském Masarykově automotodromu.

“V letošní sezóně bychom se rádi prezentovali více na domácím poli. Jak již jistě většina našich příznivců ví, pro letošní rok jsme pořídili dva nové vozy Lamborghini Gallardo Super Trofeo, které připravujeme pro závody Carbonia Cupu. V těchto dnech probíhá závěrečné čtyřdenní testování, v jehož průběhu se v autech postupně střídají Michal Petrů, Bronislav Formánek, Michal Polák a Marek Rybníček. Až do pátečního odpoledne tu s námi kvůli coachingu bude také můj bratr Tomáš. V pátek v podvečer však odjede do rakouského Melku, kde o víkendu absolvuje úvodní podnik seriálu Drift Challenge,” říká manažer brněnského týmu Jiří Mičánek jr.

„Drift Challenge představuje velice atraktivní a stále rostoucí seriál. Drifty jsou velká zábava, zvláště když je k tomu i odpovídající závodní náčiní. Já budu letos závodit za tým Action Racing se čtyřkolkou Mitsubishi EVO IX. V Melku jsem ve středu absolvoval první testy a musím říci, že trať postavená pro letošní závody je opravdu hodně náročná. Na druhé straně je to ale přesně ten druh výzvy, který mám rád a tak se na víkendové závodění těším,“ tak zněla slova Tomáše Mičánka po té, co se ve čtvrtek objevil v brněnském paddocku.

IMG_3119

Tento test je poslední částí přípravy před nadcházející sezónou Carbonia Cupu. Ta začíná již příští víkend na Autodromu v Mostě a podle obsazenosti brněnských testů lze soudit, že letošní startovní pole bude o mnoho silnější, než-li tomu bylo v sezóně 2015.

Více k prvnímu dni testů již říká Michal Petrů, který v Brně absolvuje za volantem červenobílého Lamborghini své první kilometry:

„Mám za sebou několik prvních jízd a z auta jsem doslova nadšen. Je to něco zcela jiného, V minulosti jsem zde v Brně závodil převážně s vozy BMW M3 GTR, loni to pak byla lehká formule Van Diemen. V závodním autě jsem od loňského podzimu seděl poprvé a tak jsem si v prvních kolech spíš zvykal. To byl ostatně i účel dnešního dne, ve kterém šlo především o to si na auto zvyknout a pochopit jeho chování. Musím říci, že jízda s takovouto čtyřkolkou je opravdový zážitek. V zítřejším dni bychom se již rádi zaměřili na rychlost a jízdu v závodním tempu. Ostrá sezóna začíná již za týden a každé najeté kolo tak má svůj velký význam.“

Aktuální dění z Brna i z Melku můžete v průběhu následujících dní sledovat mimo oficiálních zdrojů, také na týmovém facebooku.

LZ7_3813

Kalendáře:

Carbonia Cup 2016:
10.04. – Autodrom Most
09.05. – Slovakia Ring
05.06. – Hungaroring
04.07. – Lausitzring
10.08. – Autodrom Most
08.09. – Slovakia Ring
09.10. – Autodrom Most

DUNLOP Drift Challenge 2016:
02.-03.04 – Wachauring
28.-29.05 – Lebring
18.-19.06 – Lebring
08.-09.07 – Teesdorf
13.-14.08 – Teesdorf
17.-18.09 – Wachauring

Užitečné odkazy:
www.facebook.com/micanekmotorsport
www.micanekmotorsport.cz
www.carboniacup.cz
www.driftchallenge.freies-fahren.net

PR GP Group s.r.o.

LZ7_3795 DSC_0163 LZ7_3770

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0