Michal Matějovský slaví na domácí půdě dvojité vítězství

Michal Matějovský slaví na domácí půdě dvojité vítězství

Jezdec týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský dnes dvěma vítězstvími navázal na včerejší úspěšnou kvalifikaci, ve které vybojoval pole position ve t

Perfektní debut s Renaultem Clio, Václav Nimč vyhrál hned napoprvé
Jeden víkend, 250 závodních aut, takové budou Masaryk Racing Days
Masarykův okruh po roce patřil Histo Cupu

Jezdec týmu Křenek Motorsport Michal Matějovský dnes dvěma vítězstvími navázal na včerejší úspěšnou kvalifikaci, ve které vybojoval pole position ve třídě TC2. V obou dnešních závodech dokázal vytěžit maximum a v Brně tak oslavil zisk plného počtu bodů.

Matějovský splnil to, co si dal včera za úkol. Tím bylo především vyhnout se jakýmkoliv kolizím na startu. Ve dvacetičlenném startovním poli plném horkokrevných jezdců to sice nebylo nic jednoduché, ale i přesto se to královéhradeckému jezdci povedlo. Během první závodní jízdy sváděl Matějovský souboje spíše s jezdci s rychlejšími vozy, než s konkurenty ze třídy TC2. Cílovou fotobuňku proťal český reprezentant na osmém místě a to znamenalo jediné-start do druhého místa z pole position.

I ve druhém, desetikolovém měření sil se Matějovskému podařil výborný start a celá dvě kola za sebou vodil celé startovní pole. Později se před něj sice dostali jezdci s rychlejšími vozy, ale i tak se Michal radoval z druhého vítězství a především celkového vítězství ve třídě TC2, díky čemuž navýšil náskok na druhého Petera Rikliho.

Předposlední podnik evropského poháru cestovních vozů zavede jezdce na legendární belgický Zolder už za dva týdny.

„První jízda proběhla podle mých představ. Sice mi ke konci lehce odcházely gumy, ale to je normální. Osmé místo a tedy i pole position do druhého závodu bylo strategickou volbou, která se vyplatila. I druhý závod proběhl tak, jak jsem si přál. Dlouho jsem za sebou držel všechny jezdce, což mi opravdu udělalo radost. Celkově mám velkou radost z toho, jak se mi tento závodní víkend podařil. Zolder, kde se pojede za 14 dní, je dost odlišný, ale trať již trochu znám z předchozích závodů a testů. Hlavní tedy bude opět držet se našich cílů a věřím, že se nám povede i v Belgii. Chtěl bych poděkovat celému týmu, sponzorům a rodině za podporu během tohoto podniku,“ tak zněla slova šťastného Michala Matějovského po dalším úspěšném víkendu.

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0