Michal Reichert vybojoval na FIA Motorsport Games stříbro

Michal Reichert vybojoval na FIA Motorsport Games stříbro

Českému drifterovi Michalu Reichertovi se v sobotu ve Vallelunze podařilo vybojovat stříbrný kov. V páteční kvalifikaci udělal Michal Re

Reichert ve Vallelunze postoupil mezi nejlepší šestnáctku
Česko obsadilo na FIA Motorsport Games páté místo
Kouřil, Šafář, Reichert a Mareš se zúčastní FIA Motorsport Games

Českému drifterovi Michalu Reichertovi se v sobotu ve Vallelunze podařilo vybojovat stříbrný kov.

V páteční kvalifikaci udělal Michal Reichert českým fanouškům radost devátým místem a postupem mezi nejlepších šestnáct. Tento počin ovšem stále nebyl nic proti tomu, co český závodník přichystal svým fandům o den později.

S vyřazovacími boji si totiž Michal dokázal poradit ještě mnohem lépe. Nejdříve si v osmifinále připsal skalp švýcarského reprezentanta Yvese Meyera a postoupil tak mezi nejlepší osmičku.

Jako první se musel v sobotu před Michalem sklonit Yves Meyer.
foto: SRO/Kevin Pecks-1VIER

Před čtvrtfinálovým kláním ovšem mohli mít čeští fandové důvod k obavám. V cestě totiž Reichertovi stál nejúspěšnější muž sobotní kvalifikace, Portugalec Diogo Correia. I s touto překážkou se ovšem český jezdec dokázal vypořádat. Byl to totiž on, kdo odešel z bitvy dvou vozů BMW M3 E92 jako vítěz a v tu chvíli jej dělil již jen jediný krok od zisku medaile.

A k velké radosti červeno-modro-bílých barev se mu jej podařilo úspěšně učinit. V semifinále si totiž poradil s ruským oponentem Iljou Fjodorovem a v tu chvíli bylo jasné, že Apeninský poloostrov bude Reichert opouštět buď se zlatou nebo stříbrnou medailí na krku.

Realitou se nakonec stal druhý zmíněný možný scénář. Ve velkém finále byl totiž bohužel nad síly našeho reprezentanta Dmitrij Iljuk z Ukrajiny a na nejvyšším stupni tedy jeho tažení nakonec neskončilo. I přesto ale rozhodně nemusel smutnit.

Společně s ukrajinsko-českou dvojicí vystoupila na stupně vítězů ještě Reichertova semifinálová oběť Ilja Fjodorov. Tomu se v bitvě o třetí místo podařilo k nelibosti místního publika zdolat domácího jezdce Federica Sceriffa poté, co Ital se svým soupeřem kolidoval a poslal jej do kačírku.

kompletní výsledky

titulní fotografie: SRO/Patrick Hecq Photography

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0