Syahrin je zpět, Mercado zkusí zopakovat minulé úspěchy. MIE Racing Honda chce v Algarve konečně najít přilnavost

Vyhnout se potížím s přilnavostí a zabojovat o body. S tímto cílem vstupuje do víkendového podniku MS superbiků v Algarve česko-japonská stáj MIE Racing Honda. Její barvy bude kromě Leandra Mercada opět hájit také Hafizh Syahrin, který v Barceloně chyběl kvůli zánětu horních cest dýchacích.

"Byl jsem ve zdravotnickém centru na okruhu, zkontrolovali mě a rozhodli, že už jsem zase připraven závodit," potvrdil Syahrin.

Malajsijský závodník sice letos působí v MS superbiků prvním rokem, to ale neznamená, že pro něj bude Portimao nové. Syahrin, který v letech 2018 a 2019 jezdil rovněž v MotoGP, zde totiž startoval již třikrát. Pokaždé se tak stalo ve třídě Moto2. Zatímco v sezoně 2020 zde odjel Velkou cenu Portugalska, o rok později na této trati nastoupil nejen do Velké ceny Portugalska, ale také do Velké ceny Algarve.

"Bude zajímavé vidět, jak na tom jsem. I přes tyto zkušenosti to samozřejmě bude těžké. Budeme ale makat, abychom se zlepšili a konkurovali našim soupeřům. Uvidíme, co dokážeme. Také to vypadá, že si budeme moci užívat i lepšího počasí než v Barceloně," dodává Syahrin.

V minulosti Algarve Syharinovi mnoho štěstí nepřineslo. Ani jednou zde totiž nebodoval. Zatímco při Velké ceně Portugalska 2020 skončil dvacátý první, při Velké ceně Portugalska 2021 a Velké ceně Algarve 2021 byl klasifikován jako osmnáctý.

Mercado zkusí navázat na předchozí roky

Hafizh Syahrin sice ještě v Algarve bodovat nedokázal, Leandru Mercadovi už se to ovšem podařilo několikrát. Nejvíce se mu zde v MS superbiků zadařilo v roce 2017. Tehdy na motocyklu Aprilia stáje Ioda vybojoval sedmé místo. Skóroval zde ale i loni s MIE Racing Hondou. Zatímco první závod dokončil jako osmý, ve druhé jízdě obsadil 11. příčku. Letos však počítá se složitějším víkendem.

"Okruh v Portimau je od těch ostatních hodně odlišný, loni jsem tu ale byl velmi silný a dokázal jsem dojet v nejlepší desítce. Upřímně nevím, jestli to samé můžu očekávat i letos, ale uvidíme, jak tento víkend odstartujeme. Vzhledem k práci, kterou jsme odvedli v Barceloně, ale rozhodně očekávám zlepšení a také to, že konečně budu schopen jet podle představ. Budeme i nadále pracovat na co nejlepším nastavení a pokusíme se stavět na poznatcích, které jsme získali v Barceloně. Cílem je, abychom byli konkurenceschopní během celého závodu, nejenom pár kol," říká Mercado.

Největším problémem stáje MIE Racing Honda byla při předchozích víkendech přilnavost. Mimo jiné i proto zatím tým nasbíral pouze šest bodů. O čtyři z nich se postaral Syahrin při druhém závodě v Mostě, kde dojel dvanáctý. Celkově mu patří 23. místo. Mercado zatím zaznamenal dva body za 15. místa z druhých závodů v Assenu a Mostě. V průběžném pořadí figuruje na 27. pozici.

Program víkendu odstartuje tradičně v pátek dvěma volnými tréninky. Zatímco první se pojede od 11:00 hodin, druhý od 16:00. Sobota odstartuje třetím volným tréninkem (10:00). Následovat budou superpole (12:10) a první závod (15:00). V neděli se víkend uzavře superpole závodem (12:00) a druhou jízdou (15:00).

Foto: MIE Racing Honda

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.