Nízká přilnavost i zdravotní potíže. Barcelona přinesla MIE Racing Hondě další nulu

Leandro Mercado zápasil s nízkou přilnavostí, Hafize Syahrina zdravotní problémy na dráhu vůbec nepustily. Česko-japonská stáj MIE Racing Honda zažila při podniku MS superbiků v Barceloně další komplikovaný víkend, ze kterého si neodnesla žádné body.

S přilnavostí u MIE Racing Hondy zápasili již od pátečních volných tréninků. Mercado měl potíže zejména v nájezdech do zatáček. Tyto problémy se stáji nepodařilo zcela vyřešit ani ve zbytku víkendu. Zatímco sobotní závod dokončil Mercado na 18. pozici, v neděli z toho byla nejprve 19. příčka v superpole závodě a následně 17. místo ve druhé jízdě. O loňském zdaru v podobě desátého místa při superpole závodě se mu tak mohlo jenom zdát.

Víkend byl sice pro Mercada složitý, po závěrečném závodě měl ale i přesto důvod k mírnému optimismu: "Trochu jsme změnili nastavení. Vydali jsem se stejným směrem jako v sobotu a můžu říct, že z přední části motorky jsem konečně měl takový pocit, jaký jsem chtěl, zvláště v nájezdech do zatáček," uvedl rodák z Córdoby.

Třicetiletý jezdec si ale je vědom toho, že před týmem stále leží výzvy v podobě nevyřešených problémů: "Stále nemůžeme říct, že bychom v tomto směru dosáhli z celkového pohledu zlepšení. Stále nám přilnavost chybí. V neděli už byl ale její pokles alespoň pozvolný a normálnější. Už to nebylo tak, že bychom ji ztratili náhle zničehonic. Na začátku závodu stále nejsme schopni plně využít potenciál nové pneumatiky, alespoň už jsme ale konzistentnější a můžeme během víkendu precizněji pracovat," dodává.

V průběžém pořadí šampionátu patří Mercadovi nadále 27. pozice. Na kontě má dva body, které vybojoval díky 15. místům ve druhém závodě v Assenu a ve druhé jízdě v Mostě.

Zánět vystavil stopku

Mercadův týmový kolega Hafizh Syahrin se do Barcelony těšil. Na okruzích Donington Park, Autodrom Most a Magny-Cours, kde se konaly předchozí tři podniky, totiž startoval poprvé v životě a musel se tak učit novou trať. Barcelona už ale byla jiným příběhem. Nejenže s touto tratí už zkušenosti měl (mimo jiné i díky působení v MotoGP), ale také několik let v blízkosti okruhu bydlel. Díky tomu ji považuje za svůj druhý domácí okruh.

Syahrin se ale nakonec během uplynulého víkendu vůbec nesvezl. Ještě před volnými tréninky se totiž u něj objevil zánět horních cest dýchacích a lékaři ho do akce nepustili.

Na Syahrinově kontě tak zůstávají čtyři body. Všechny je získal při druhém závodě v Mostě, který dokončil jako dvanáctý. V šampionátu mu patří 23. pozice.

Další vystoupení čeká na MIE Racing Hondu o víkendu 7.-9. října. V tomto termínu pojedou světové superbiky v portugalském Algarve.

Foto: MIE Racing Honda

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.