Milota si debut za volantem Pragy užil

Milota si debut za volantem Pragy užil

Libor Milota je se svým účinkováním u stáje Praga-Fellner Motorsport během podniku šampionátu FARA v Homestead-Miami Speedway spokojen a do budoucna nevylučuje další spolupráci s týmem.

Libor Milota a tým LUKAMOTORSPORT jsou připraveni vyhrávat
V GT sprintu zakončil sezonu vítězně Milota
Nová výzva s Mercedesem

Během uplynulého víkendu se na okruhu Homestead-Miami Speedway konal podnik šampionátu FARA. V jeho startovní listině se objevily mimo jiné i české barvy. Stalo se tak díky stáji Praga-Fellner Motorsport a posádce ve složení Aleš Jirásek, Daniel Skalický a Libor Milota.

Pro posledního jmenovaného se v barvách tohoto týmu jednalo o premiérové představení. A jeho vystoupení rozhodně nelze označit za nepovedené. Zatímco v sobotním třicetiminutovém závodě by se Libor nebýt kolize s Tysonem Bytzekem umístil na druhé příčce, v hodinovém klání obsadil spolu s Danielem Skalickým šestou příčku a to nejlepší pak přišlo v nedělní čtyřhodinové vytrvalosti, kde spolu s Alešem Jiráskem vybojoval stříbrný úspěch. Se svým výletem za „velkou louži“ byl tedy pochopitelně spokojen. Na adresu týmu měl jenom slova chvály.

 „Až teď po návratu mi skutečně dochází, o jak profesionální přístup k závodům se jedná. U Fellner Motorsportu je cítit snaha odvést maximum možného pro dosažení dobrého výsledku. Bylo mi potěšením s nimi spolupracovat. Snažil jsem se odvést co nejlepší výkon a myslím, že celkově se mi to podařilo. Jak tým, tak já jako jednotlivec jsme byli schopni bojovat o první místo. Proto tuto misi považuji za velmi povedenou,“ zhodnotil víkend Milota, který je navíc otevřen dalším startům v barvách stáje.

„Jestliže se naskytne možnost něco podobného zopakovat, bude mi potěšením. Jsem přesvědčen, že dokážeme zúročit nasbírané zkušenosti a i příště dokážeme útočit na nejvyšší příčky.“

V šampionátu FARA by se stáj Praga-Fellner Motorsport měla letos objevit ještě jednou, a to v podniku Sebring 300. Floridské klání je na programu během posledního červencového víkendu.

zdroj titulní fotografie: Facebookový profil Aleše Jiráska

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0