RTR projects zpět v ESET Cupu. Miniberger bude na Slovensku čelit početné flotile KTM

Stáj RTR projects se poprvé od dubnového podniku na Hungaroringu vrací do seriálu ESET Cup. Na okruhu Slovakiaring si s vozem KTM X-Bow GTX zazávodí majitel týmu Tomáš Miniberger, na kterého čeká bitva mimo jiné i se třemi dalšími vozy X-Bow GTX.

"V podstatě je to pokračování přípravy na budoucí účast v GT2 European Series," vysvětluje svůj start Miniberger.

Majitel týmu RTR projects nebude bodovat pouze do ESET Cupu. Nastoupí totiž také v rámci rakouského seriálu Touring Car Masters, která bude součástí startovního pole. A právě díky účasti tohoto šampionátu se může těšit na pořádnou konkurenci. Součástí startovní listiny je totiž dohromady osm vozů KTM, z toho čtyři auta specifikace X-Bow GTX. Kromě Minibergera s tímto vozem pojedou také Ralf Ott, Rupert Atzberger a Denis Liebl.

Z početné konkurence má Miniberger radost: "Taktovéto závodění se jen tak nevidí. Myslím si, že to ESET Cup obohatí a že to budou velmi zajímavé závody. Slovakiaring se mi navíc líbí a je to okruh, který mi sedí. Pojede Holger Baumgartner a spousta dalších jezdců, které znám už z X-Bow Battle. Těším se tedy na staré známé tváře a také na to, že si popovídáme a zazávodíme," dodává.

Pro Minibergera půjde o první start s X-Bow GTX od doby, co prošlo repasí motoru. Doufá tedy, že tento fakt nepřinese žádné problémy: "Snad se nám vyhnou technické potíže," přeje si.

Minibergerovo tvrzení, že mu Slovakiaring sedí, potvrzují mimo jiné i jeho letošní výsledky na tomto okruhu z květnového podniku seriálu Carbonia Cup. Tehdy zde v obou závodech zvítězil jak v celkovém pořadí skupiny A, tak v klasifikaci skupiny A9. Kromě Slovakiaringu se ale letos v tomto šampionátu objevil také během července v Mostě. I zde se mu dařio. Získal totiž celkové prvenství v A+ a také triumfoval v A9.

Minibergerovy výsledky s vozem KTM X-Bow GTX z loňské sezony ESET Cupu navíc dokazují, že ho rozhodně nesmíme vyřazovat ani z bojů o celkové vítězství mezi vozy GT. To dokazuje zejména loňský Grobnik, kde vyhrál oba sprintové závody a ve vytrvalosti skončil třetí.  Za zmínku stojí i čtvrté místo z loňského vytrvalostního závodu na Slovakiaringu. Tehdy šlo pro tým o první závodní víkend s tímto vozem a během vytrvalosti se Miniberger střídal za volantem se Sergejem Pavlovcem.

Na RTR projects čekají tento víkend celkem tři závody. Nastoupí totiž do obou sprintů i do hodinového vytrvalostního klání. Zatímco úvodní sprint je na programu v sobotu od 12:45 hodin, nedělní sprint odstartuje ve 12:30. Sobotní vytrvalostní závod začne od 17:50.

Foto: ESET Cup/Petr Frýba

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.