Miroslavu Výbohovi v neděli nevyšel útok na amatérské stupně vítězů

Účastník kategorie Coppa Shell Miroslav Výboh do cíle nedělního závodu Ferrari Challenge Europe v Brně nedojel. Ještě v závěru ale bojoval o pódiový výsledek v rámci amatérského hodnocení.

Sobotní závod kategorie Coppa Shell na Automotodromu Brno skončil pro Miroslava Výboha celkovou devátou příčkou a současně pátým místem mezi amatéry. V neděli pilot stáje Scuderia Praha sahal v rámci amatérské klasifikace ještě po lepším výsledku. Nakonec ale šachovnicovou vlajku nespatřil.

Do závodu měl Výboh původně startovat jako dvanáctý celkově a jako šestý mezi amatéry. Tato umístění si vyjel v dopolední kvalifikaci. Během zdlouhavé startovní procedury však řešili komplikace dva Výbohovi soupeři. Slovák tak nakonec vyrážel z celkového desátého místa a z páté pozice mezi amatéry.

V úvodu sice Výboh spadl na celkové 12. místo a na sedmou příčku v amatérském hodnocení, v nadcházejících kolech se ale dokázal z těchto pozic posunout nahoru. Těsně před koncem se dostal na celkovou devátou příčku a na čtvrté místo mezi amatéry. Nakonec ale do cíle nedorazil. V závěru se totiž pokusil zabojovat ještě o celkovou osmou příčku a o amatérský bronz. Útok mu ale nevyšel a skončil mimo trať. V konečných výsledcích byl klasifikován jako sedmnáctý.

Start závodu byl hned dvakrát odložen. Poprvé se tak stalo na konci prvního zaváděcího kola, kdy se spustil déšť. Druhý odklad nastal poté, když ve druhém zaváděcím kole odstavil svůj vůz Giuseppe Ramelli a jezdci museli absolvovat ještě jeden zahřívací okruh, než došlo k odklizení Italova vozu. Ramelliho odstoupení bylo jedním z případů, který pomohl Výbohovi ještě před startem v pořadí nahoru. Tím druhým byl start Fonse Scheltemy z boxů. Nizozemec se dlouho rozhodoval, jaké nasadí pneumatiky.

Déšť, který po prvním zaváděcím kole přerušil startovní proceduru, brzy ustál. Závod se tak konal na převážně suché trati a celé startovní pole nazulo suché obutí. V první zatáčce se ovšem jezdci museli zejména v úvodu závodu vypořádat s mokrem.

Celkové výsledky druhého závodu kategorie Coppa Shell: 1. Ernst Kirchmayr (Rakousko, Baron Motorsport) 13 kol, 2. James Weiland (USA, Rossocorsa) +0,265, 3. Alex Fox (Francie, SF Grand Est Mulhouse) +20,586… 17. Miroslav Výboh (Slovensko, Scuderia Praha) +1 kolo.

Výsledky druhého závodu kategorie Coppa Shell v amatérském hodnocení: 1. Willem van der Vorm (Monako, Scuderia Monte-Carlo) 13 kol, 2. Paolo Scudieri (Itálie, Sa.Mo.Car) +6,605, 3. Alexander Nussbaumer (Rakousko, Gohm Motorsport) +8,010… 11. Miroslav Výboh (Slovensko, Scuderia Praha) +1 kolo.

Úvodní foto: Scuderia Praha

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.