Mistrovská Cupra je zpátky. Smejkal s ní v Rakousku absolvuje premiéru v TCR Eastern Europe

Víta Smejkala čeká o víkendu na rakouském Red Bull Ringu premiéra v seriálu TCR Eastern Europe. Tu absolvuje ve voze Cupra Leon TCR, se kterým si loni dojel pro titul šampiona Michal Makeš. Na okruhu ve Štýrsku se chce zejména učit, přesto by ale rád dosáhl na dobrý výsledek.

Vít Smejkal zahájí o víkendu novou etapu své závodnické kariéry. Český jezdec totiž nastoupí na rakouském okruhu Red Bull Ring do druhého letošního podniku seriálu TCR Eastern Europe. V něm se chce letos zúčastnit vybraných podniků s vozem Cupra Leon TCR, za jehož volantem loni vybojoval titul Michal Makeš. Při svém prvním závodním víkendu pojede pod hlavičkou stáje Aditis.

Víkendové vystoupení nebude pro Smejkala pouze premiérou v TCR Eastern Europe, ale i prvním startem na Red Bull Ringu. S okruhem, který každoročně hostí mimo jiné i závody F1 a MotoGP, dosud nemá žádné zkušenosti.

"Připravoval jsem se hlavně na simulátoru. Také jsem se učil z onboard záběrů a snažil jsem se získat co nejvíce informací od stáje Aditis," přibližuje svou předzávodní přípravu.

Smejkalovy ambice pro rakouský víkend odpovídají jeho zkušenostem s TCR Eastern Europe i Red Bull Ringem. Bývalý účastník závodů do vrchu nebo seriálu Carbonia Cup si navíc uvědomuje, že bude čelit konkurenci novějších vozů. Kromě toho dostane jako jednorázový účastník třicetikilové závaží navíc.

"Mám trochu obavy. Budeme se ale snažit najít dobré nastavení a udělat maximum pro to, abychom se vyrovnali rychlejším vozům. Jedu se ale především učit a vyzkoušet si velké závody. Budu se snažit dosáhnout co nejlepšího výsledku jak pro tým, tak pro sebe. Umístění ve středu pole by pro mě bylo přijatelné. Ale uvidíme, jak to půjde a jak bude fungovat auto a všechno kolem," zůstává nohama na zemi.

Smejkalův výkon na Red Bull Ringu bude důležitý i pro jeho rozhodování o dalších letošních startech v TCR Eastern Europe. V tuto chvíli zatím nevylučuje žádný z podniků, které budou následovat po Rakousku.

"Nechávám to otevřené. Uvidíme po Red Bull Ringu, jak bude fungovat auto a jak na tom budu. Podle toho se pak chci s týmem Aditis pobavit o další spolupráci a rozhodnout se, co dál. Ve hře je Slovakiaring i Most. O startech v Poznani a Grobniku chci rozhodnout po Red Bull Ringu. Uvidíme, jak se bude dařit," říká ke své blízké budoucnosti.

Slovakiaring a Most jsou jedinými okruhy z letošního kalendáře TCR Eastern Europe, se kterými už má Smejkal zkušenosti. V Poznani ani  Grobniku zatím nejel.

Foto: TCR Eastern Europe, Aditis Racing

 

Autor

Dušan Bouzek

Motoristický novinář, který se specializuje na české a slovenské okruhové závodění a české jezdce. Intenzivně se věnuje zónovému mistrovství FIA CEZ, seriálům ESET Cup, TCR Eastern Europe i kartingu.