Mokrá sobota přinesla Lackovi vítězství a druhé místo

Mokrá sobota přinesla Lackovi vítězství a druhé místo

Adam Lacko zažil na Hungaroringu povedenou sobotu. V úvodních dvou víkendových závodech FIA ETRC totiž dosáhl na vítězství a druhé místo.

Lacko si i přes zdravotní peripetie odváží z Misana důležité body!
Buggyra zná kalendář pro příští sezonu FIA ETRC
Virtuální Slovakia Ring Buggyře trofej nepřinesl

Druhým podnikem pokračuje tento víkend na Hungaroringu Mistrovství Evropy v závodech tahačů (FIA ETRC). V akci pochopitelně nechybí ani stáj Buggyra Zero Mileage Racing se svým jezdeckým triem ve složení Adam Lacko, Téo Calvet a Aliyyah Kolocová. A po sobotě v táboře roudnické ekipy důvod ke smutku rozhodně nebyl.

Českému týmu se podařila již kvalifikace, která se stejně jako později oba závody odjela na mokré trati. Adam Lacko byl totiž v boji o startovní pozice pro první závod nejrychlejší ze všech. Téo Calvet se umístil na sedmé příčce a Aliyyah Kolocová obsadila poslední jedenáctou pozici.

A dařilo se i v prvním závodě. Kvůli mokré trati jezdci úvodní kolo odkroužili pod žlutými vlajkami. Po skončení této neutralizace ale Lacko opět dominoval a s náskokem 24,5 sekundy na domácího jezdce Norberta Kisse si dojel pro druhé prvenství v letošním ročníku FIA ETRC.

Téo Calvet byl v cíli odmávnut jako celkově šestý, přičemž v hodnocení Goodyear Cupu z toho byla druhá pozice. Aliyyah Kolocová i v tomto případě obsadila poslední jedenácté místo a vyšla tak bodově naprázdno.

Do druhého závodu se startovalo podle výsledků jízdy první, došlo však k otočení nejlepší osmičky. To znamenalo, že z „buggyráků“ měl nejlepší výchozí pozici třetí Calvet. Lackovi připadla osmá příčka a Kolocová opět začínala z jedenácté pozice.

Ve skutečnosti ale nakonec všichni startovali o místo výše. V zaváděcím kole totiž havaroval Anthony Janiec, který měl na roštu stát jako druhý. Kvůli tomuto incidentu byl start odložen.

Později Janiecův tahač promluvil do průběhu závodu ještě jednou, konkrétně v pátém kole. V něm se totiž ředitelství závodu rozhodlo za účelem bezpečného odklizení Francouzova MANu vyvěsit červené vlajky, po čemž motory tahačů utichly na zhruba hodinu a půl.

Buggyře se ale toto čekání nakonec vyplatilo. V cíli se totiž mohla radovat hned ze dvou pódiových umístění. Zatímco Adam Lacko se byl schopen propracovat na druhé místo, Téo Calvet dojel na třetí pozici a zároveň ovládl hodnocení Goodyear Cupu. Bodovat se tentokrát podařilo i Kolocové. Ta dorazila do cíle jako devátá.

Nedělní program, do kterého bude Adam Lacko po sobotních výsledcích vstupovat v roli lídra průběžného pořadí, odstartuje warm-upem v 8:25. Následovat budou kvalifikace pro třetí závod (10:00), třetí víkendová jízda (13:05) a čtvrtý závod (15:05).

Výsledky prvního závodu víkendu: 1. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner), 2. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész TRT, MAN), 3. Jochen Hahn (Německo, Team Hahn Racing, Iveco)… 6. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner, 2. v Goodyear Cupu), 11. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner, 5. v Goodyear Cupu).

Výsledky druhého závodu víkendu: 1. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész TRT, MAN), 2. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner), 3. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner, 1. v Goodyear Cupu)… 9. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner, 5. v Goodyear Cupu).

Průběžné pořadí jezdců: 1. Adam Lacko (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 64 bodů, 2. Norbert Kiss (Maďarsko, Révész TRT, MAN) 62 bodů, 3. Jochen Hahn (Německo, Team Hahn Racing, Iveco) 51 bodů… 7. Téo Calvet (Francie, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 18 bodů, 13. Aliyyah Kolocová (Česká republika, Buggyra Zero Mileage Racing, Freightliner) 5 bodů.

Titulní fotografie: Buggyra Zero Mileage Racing

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0