Mortaru nahradí v Berlíně Dillmann

Mortaru nahradí v Berlíně Dillmann

Pilota stáje Venturi Edoarda Mortaru, který se kvůli termínové kolizi se závodem DTM nebude moci zúčastnit nadcházející berlínské ePrix, nahradí v kok

Knopp v neděli získal bod
FIA F2: Ve Francii zvítězil de Vries, Correa si připsal další body
Test ochrany kokpitu v IndyCar dopadl nad očekávání

Pilota stáje Venturi Edoarda Mortaru, který se kvůli termínové kolizi se závodem DTM nebude moci zúčastnit nadcházející berlínské ePrix, nahradí v kokpitu monackého týmu Tom Dillmann.

Edoardo Mortara, kterému patří v průběžném pořadí čtvrté sezony Formule E patří 11. příčka, bude nucen vynechat nadcházející závod elektrické série v Berlíně. Důvodem je termínová kolize mezi německou ePrix a druhým závodem letošní sezony DTM na Lausitzringu, který italsko-švýcarský závodník upřednostní. V hlavním městě Německa jej zastoupí Tom Dillmann.

V případě francouzského závodníka půjde o návrat nejen do Formule E, ale také do týmu Venturi. V barvách monacké stáje Dillmann v sezoně 2016-2017 absolvoval posledních 7 závodů, ve kterých se mu podařilo nastřádat dohromady 12 bodů. Svého nejlepšího výsledku dosáhl ve druhém závodě v ulicích New Yorku, kde proťal cílovou pásku jako sedmý.

Rozhodnutí angažovat pro berlínský závod po bok Maro Engela právě Dillmanna není žádným překvapením. O nasazení devětadvacetiletého pilota v Německu se šuškalo již delší dobu. Francouz navíc nastoupil v barvách monacké stáje v obou kolektivních testech vozů nové generace, které se konaly na okruzích Monteblanco a Calafat.

Berlín by nemusel být ve zbývajícím průběhu sezony jediným případem, kdy by Venturi muselo Mortaru nahradit. Ohrožena je totiž také Mortarova účast v závěrečném newyorském dvojzávodě. Během stejného víkendu totiž DTM zavítá na Zandvoort a šéf německé automobilky v DTM Ulrich Fritz již avizoval, že bude-li se Mortara nacházet v průběžném pořadí DTM v dobré pozici, přednost bude mít Zandvoort.

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0