Mostecký podnik IDM předběžně zrušen

Mostecký podnik IDM předběžně zrušen

Německý motocyklový šampionát IDM se kvůli vládním nařízením týkajících se omezení počtu účastníků na venkovních akcích rozhodl předběžně zrušit podnik v Mostě. Není ale vyloučeno, že by se klání ještě přeci jen mohlo uskutečnit.

Podařená sobota týmu Duck Racing
Matějovský se připravuje na Pergusu
Pohárové oktávky v mosteckých ulicích!

Z Mostu dnes nepřišla příliš dobrá zpráva pro české fanoušky závodů silničních motocyklů. Německý šampionát IDM se totiž kvůli současným omezením týkajících se počtu osob na venkovních akcích v České republice rozhodl předběžně zrušit podnik na Autodromu Most. Ten se měl původně konat o víkendu 3.-5. července jakožto čtvrté dějství sezony 2020.

Obchodní manažer Autodromu Most pro sport Jakub Krafek ale nehází flintu do žita a věří, že by se ještě nemuselo jednat o definitivní stav. Podle něj existuje šance, že by se zdejší závody odjely v náhradním termínu.

„Pro zdárný průběh závodu je nutná účast všech 1 500 členů týmů a organizačního zabezpečení. Opatření, jež vstoupí v platnost 25. května, ale umožňují přítomnost maximálně 300 osob na jedné akci,“ říká.

„Je možné, že vláda v dohledné době hranici povolené maximální účasti osob zvýší. Pokud se to nepodaří do začátku července, budeme s promotérem hledat náhradní termín.“

Co se týče ostatních větších mosteckých podniků, závody NASCAR Whelen Euro Series byly přesunuty z června na listopad. Odklad potkal rovněž původně květnový podnik ADAC GT Masters. Ten by se ale mohl uskutečnit o víkendu 31. července – 2. srpna a novou sezonu tohoto šampionátu zahájit. Pokud by ale nebylo možné na severozápadě Čech závodit, pojede se ve zmíněném termínu na Lausitzringu. S výjimkou ADAC GT Masters by se během tohoto víkendu představil rovněž německý šampionát TCR. Vyloučena ale není ani účast německých sérií závodů F4 a GT4.

Na Autodromu Most má ale letos odstartovat také nová sezona Mistrovství Evropy v závodech tahačů (ETRC). Podle upravené podoby kalendáře této série se tak stane 29.-30. srpna, tedy v termínu, který byl pro toto klání plánován ještě před vypuknutím koronavirové pandemie.

titulní fotografie: IDM

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0