Mostecký podnik IDM předběžně zrušen

Mostecký podnik IDM předběžně zrušen

Německý motocyklový šampionát IDM se kvůli vládním nařízením týkajících se omezení počtu účastníků na venkovních akcích rozhodl předběžně zrušit podnik v Mostě. Není ale vyloučeno, že by se klání ještě přeci jen mohlo uskutečnit.

Lutopol má první formulové zlato
Steffi Halm posílí tým Schwabentruck, MAN vyměnila za Iveco
Rally ukončí letošní závodní sezonu na autodromu, představí se 39 posádek

Z Mostu dnes nepřišla příliš dobrá zpráva pro české fanoušky závodů silničních motocyklů. Německý šampionát IDM se totiž kvůli současným omezením týkajících se počtu osob na venkovních akcích v České republice rozhodl předběžně zrušit podnik na Autodromu Most. Ten se měl původně konat o víkendu 3.-5. července jakožto čtvrté dějství sezony 2020.

Obchodní manažer Autodromu Most pro sport Jakub Krafek ale nehází flintu do žita a věří, že by se ještě nemuselo jednat o definitivní stav. Podle něj existuje šance, že by se zdejší závody odjely v náhradním termínu.

„Pro zdárný průběh závodu je nutná účast všech 1 500 členů týmů a organizačního zabezpečení. Opatření, jež vstoupí v platnost 25. května, ale umožňují přítomnost maximálně 300 osob na jedné akci,“ říká.

„Je možné, že vláda v dohledné době hranici povolené maximální účasti osob zvýší. Pokud se to nepodaří do začátku července, budeme s promotérem hledat náhradní termín.“

Co se týče ostatních větších mosteckých podniků, závody NASCAR Whelen Euro Series byly přesunuty z června na listopad. Odklad potkal rovněž původně květnový podnik ADAC GT Masters. Ten by se ale mohl uskutečnit o víkendu 31. července – 2. srpna a novou sezonu tohoto šampionátu zahájit. Pokud by ale nebylo možné na severozápadě Čech závodit, pojede se ve zmíněném termínu na Lausitzringu. S výjimkou ADAC GT Masters by se během tohoto víkendu představil rovněž německý šampionát TCR. Vyloučena ale není ani účast německých sérií závodů F4 a GT4.

Na Autodromu Most má ale letos odstartovat také nová sezona Mistrovství Evropy v závodech tahačů (ETRC). Podle upravené podoby kalendáře této série se tak stane 29.-30. srpna, tedy v termínu, který byl pro toto klání plánován ještě před vypuknutím koronavirové pandemie.

titulní fotografie: IDM

 

COMMENTS

WORDPRESS: 0
DISQUS: 0