Motocyklové Le Mans potkal druhý přesun

Motocyklové Le Mans potkal druhý přesun

Datum konání letošního ročníku motocyklového závodu 24 hodin Le Mans se opět změnilo. Podnik byl přesunut na konec srpna.

Letošní Le Mans Classic nabídne hned dvojnásobnou českou účast
Cílem Buggyry je Le Mans
Česká stopa v závodě 24 hodin Le Mans

Třiačtyřicátý ročník motocyklové čtyřiadvacetihodinovky v Le Mans se měl letos původně uskutečnit 18. a 19. dubna. Tak jako řada motoristických podniků ale i tento zaplatil za současnou koronavirovou situaci odkladem a minulý týden došlo k jeho přeložení na víkend 5. a 6. září.

Během tohoto týdne ale stihl podobný osud také automobilovou obdobu tohoto klání, která se letos namísto 13.-14. června uskuteční 19.-20. září. A tento krok měl dopad rovněž na motocyklový závod. Aby organizátor obou akcí Automobile Club de l’Ouest (ACO) získal dostatek prostoru pro jejich uspořádání, přesouvá se bitva „dvoukolařů“ o týden dopředu, tedy na víkend 29.-30. srpna.

V předběžné startovní listině podniku, který po změně data aktuální ročník FIM EWC uzavře, figurují i naše barvy. Zatímco u stáje YART – Yamaha nastoupí po boku Niccola Canepy, Broca Parkese a Marvina Fritze Karel Hanika, součástí posádky týmu ERC Endurance bude s výjimkou Louise Rossiho a Juliena Da Costy Ondřej Ježek. Mezi účastníky najdeme rovněž českou ekipu Exteria KSPCS Team by Empora. Její sestavu utvoří tuzemský závodník Dominik Jůda, Martin Choy a Bálint Kovács.

titulní fotografie: FIM Endurance World Championship EWC

COMMENTS

WORDPRESS: 1
  • comment-avatar
    Josefus 10 months ago

    Promotéři všech závodních sérií přesouvají závody – tedy až na výjimku – pana Bergera z DTM. Ten se snad dodnes domnívá, že bude moci dne 25.4.2020 uspořádat na belgickém Zolderu úvodní závod sezóny.
    Obzvlášě Německo, kde počet zemřelých na koronavirus atakuje již třetí desítku, zůstane ještě minimálně do podzimu v karanténě. Němce a něnecké stáje ještě hodně dlouho nikdo nikam nepustí. Seriál DTM skončí dříve, než začal.

  • DISQUS: 0