Na evropskou závodní scénu vstupuje Audi Sports Team Slovakia

Na evropskou závodní scénu vstupuje Audi Sports Team Slovakia

Na slovenskou a hlavně evropskou závodní scénu přichází nový závodní tým Audi Sports Team Slovakia. Jedná se o tým v jehož čele stojí známá slovenská

Christian Malchárek v Nascar Whelen Euro Series
O další formulové body se jezdci týmu Křenek Motorsport poperou na Red Bull Ringu
Christian Malchárek si z Mostu odváží bod a další cennou zkušenost

Na slovenskou a hlavně evropskou závodní scénu přichází nový závodní tým Audi Sports Team Slovakia. Jedná se o tým v jehož čele stojí známá slovenská závodní dvojice Jirko Malchárek a jeho syn Christian Malchárek. Tento rodinný tandem má na svém kontě celou řadu zkušeností. Jiří Malchárek za svou kariéru vyzkoušel mnoho vozů kategorie GT různých specifikací a v minulosti působil také jako testovací pilot týmu F1 Minardi. Christian pak získával své první první závodní zkušenosti v monopostech Formula Renault 2.0 a poslední sezóny působil v evropské sérii Nascar a ve FIA CEZ, kde startoval společně s otcem ve voze BMW M6 GT3.

Jirko Malchárek startoval v uplynulých sezónách s vozem BMW M6 GT3. Konečná volba při zakládaní vlastního týmu však padla na zcela jiný vůz a to AUDI R8 LMS (2018).

„Audi Slovensko projevilo zájem podpořit propojení marketingu na podporu prodeje modelů R8 a RS aktivně ve spojení se závodním týmem, jenž by působil tak v nejprestižnějším evropském seriálu GT vozů, Blancpain GT Series,“ vysvětluje Jirko Malchárek.

O technickou přípravu auta se bude starat tým Karla Neffeho GT Sport Technology, jenž bude mít vedle bohatých zkušeností s vozy specifikace GT3 také možnost využívat zázemí největšího slovenského partnera Audi Audi Centrum Bratislava. Tým Karla Neffeho servisoval Malchárkovým již i vítěznou BMW M6 GT3.

„První sezonu pojmeme převážně jako seznamovací. V plánu jsou 2 starty ve FIA CEZ a stejně tak i vybrané závody v sériích Blancpain GT Series. Ty by měly být nejspíše tři nebo čtyři, pravděpodobně Misano, Hungaroring, Barcelona a Nürburgring, ale o tom se teprve jedná,“ dodává Karel Neffe.


Svá slova přidává i mladší jezdec rodinného klanu Christian:

„Od první sezóny nemáme přílišná očekávání a výsledy tak nebudeme řešit jako klíčové. Pochopitelně s otcem nedáme nikomu nic zadarmo a ke všem závodům přistoupíme maximálně profesionálně. Vše začíná důkladnou přípravou a to nejen vozu, ale i nás jezdců a tak v současnosti oba podstupujeme poctivou fyzickou přípravu.“

„Spolupráce s Karlem Neffem a jeho lidmi byla vždy velice příkladná. Je to vynikající člověk a na 100% profesionál. S jeho týmem GT Sport Technology máme v horizontě následujících tří let ty nejvyšší ambice, ale vše má svůj čas. Nejprve bude maximálně důležité se důkladně seznámit s novou Audi technikou,“ dodává Jiří Malchárek na závěr.

Mimo nově zbudovaného servisního zázemí jsou na světě již i válečné barvy nového vozu, který by měl být z továrny dodán v průběhu měsíce března.

COMMENTS

WORDPRESS: 2
 • comment-avatar
  Radek 3 years ago

  Já jim to musím pochválit. Krasavec!!!

 • comment-avatar
  holub 3 years ago

  si nakradli a narobili znamosti sa im teraz preteka a tvari majstrovsky. zberba

 • DISQUS: 0